Финикс се измъкна в първия си мач от новия сезон в НБА, след като надви ЛА Клипърс в трилър със 116:113 след продължение.

Мачът бе първи в супер новата и модерна зала на калифорнийци, които ще трябва да се оправят без звездата си Кауай Ленърд за неопределено време.

Те играха много добре и в последната четвърт дори водеха с 99:90, след което обаче, последва серия от 11 поредни точки за Слънцата. Джеймс Хардън вкара 4 поредни точки, но Кевин Дюрант реализира от средно разстояния и прати мача в продължение.

В него битката пак бе здрава и мачът бе на път да влезе в още 5 допълнителни минути, но Хардън пропусна един наказателен 5 секунди преди края, с който щеше да изравни. Юсуф Нуркич реализира два пъти на другия край, след което домакините не успяха да стигнат до изстрел.

Дюрант вкара 25 точки за победителите, а Брадли Бийл добави още 24. Брадата се отчете с 29 и 12 борби за домакините, а Ивица Зубац добави 21, но напусна за нарушения в продължението и това се оказа от значение.

Останалите резултати: Детройт – Индиана 109:115, Атланта – Бруклин 120:116, Маями – Орландо 97:116, Торонто – Кливланд 106:136, Хюстън – Шарлът 105:110, Ню Орлиънс – Чикаго 123:111, Юта – Мемфис 124:126, Портланд – Голдън Стейт 104:139.