Бостън Селтикс удари Денвър Нъгетс и във втория мач между двата отбора в Абу Даби, този път с категоричното 130:104. Първата среща в петък завърши 107:103.

Това бяха мачове между последните два шампиона в НБА, като Келтите показаха по-добра игра, за да стигнат до триумфа. На трибуните бе футболистът на Манчестър Сити Илкай Гюндоган.

Във втората среща интригата се запази до почивката, когато разликата бе само 7 точки в полза на Детелините. Те обаче се развихриха в третата четвърт, за да я спечелят с 42:16, а по този начин си осигуриха и крайната победа.

Джейлън Браун вкара 21 точки за Бостън за 23 минути игра при 8 от 16 в стрелбата. Джейсън Тейтъм добави още 17 точки, а Келтите общо 50% от полето, като вкараха 18 тройки срещу едва 8 за Денвър, откъдето дойде и голямата разлика.

Никола Йокич се отчете с 20 точки за Нъгетс, а младокът Джулиън Строутър добави 17, но Джамал Мъри остана само с 11. Сезонът в Лигата започва на 22 октомври.