ЛеБрон Джеймс се завърна, а баскетболистите на ЛА Лейкърс продължиха с победите, спавяйки се лесно с Атланта след 130:114 у дома.

Езерняците запиха 5-и успех в 6 мача, като за първи път от година регистрираха 4 поредни триумфа, за да подобрят баланса си до 18-21 и да се доближат още до топ 10 на Запад.

Краля се отчете с 25 точки и 10 асистенции, след като пропусна предишния двубой поради заболяване. Ръсел Уестбрук добави 18 точки, 11 борби и 9 паса, а Кендрик Нън помогна за успеха с 23.

Калифорнийци не изоставаха нито веднъж в сблъсъка, като още във втората четвърт дръпнаха с 26 точки и не погледнаха назад, печелейки въпреки липсата на петима играчи от тима поради контузии. Леброн пък вече е на по-малко от 500 точки от рекорда на Карим Абдул Джабар.

Трей Йънг вкара 32 точки за Ястребите, които обаче загубиха за 5-и път в 6 срещи и с показатели от 18-21 продължават да разочароват с представянето си, въпреки големите очаквания.

Останалите резултати: Индиана – Портланд 108:99, Филаделфия – Чикаго 112:126 (Биковете спряха серията си от 12 поредни загуби от Сиксърс), Торонто  - Ню Йорк 108:112, Ню Орлиънс – Бруклин 102:108, Милуоки – Шарлът 109:138 (Стършелите вкараха 51 точки в първата четвърт, след която водеха с 23), Оклахома Сити – Уошингтън 127:110, Сан Антонио – Детройт 121:109, Минесота – ЛА Клипърс 128:115, Денвър – Кливланд 121:108, Финикс – Маями 96:104.