Треньорът на Бруклин Нетс Стив Неш не видя до край как Янис Антетокумпо разби неговия тим за победата на Милуоки Бъкс със 110:99. Той беше изгонен за първи път в треньорската си кариера след като се нахвърли върху съдиите с желание за фаул в нападение на Антетокумпо срещу Пати Милс. Звездата на Милуоки Бъкс доминира напълно съперника и завърши с 43 точки, 14 борби и 5 асистенции и вкара 34 точки през второто полувреме.

Нетс водеше със 70:66 около 4 минути преди края на третата част, когато Неш получи технически фаул, а после се скара на помощника си Жак Воън и нападателя Рийс О'Нийл трябваше физически да го възпира. Разгорещената реакция на Наш му донесе втори технически и изгонването от мача. Милуоки надви Бруклин 44:29 в оставащото време до края на мача.

След като имаше едва 3 точни стрелби от 10 през първото полувреме, Антетокумпо наниза 13 от 15-те си опита след почивката. Той реализира 34 точки второто полувреме. Боби Портис добави 20 точки и 11 борби от пейката, а Джру Холидей имаше 15 точки.

За Бруклин Кевин Дюрант завърши с 33 точки, Кайри Ървинг добави 27, а Бен Симънс отново не бе на ниво и реализира само 4 точки. Ървинг вкара 11 поредни точки и изравни до 83:83, но в рамките на 5 минути и половина през четъртата част Бруклин не вкара кош и Милуоки спечели мача. Елените имат 3 победи от 3 срещи. Мрежите имат един успех и 3 поражения.

Лос Анджелис Лейкърс записа четвърта поредна загуба - 99:110 срещу Денвър Нъгетс. Никола Йокич завърши с 31 точки и 13 борби и 9 асистенции, а Джамал Мъри вкара огромна тройка срещу водения от Леброн Джеймс тим. Лейкърс остава заедно с Орландо и Сакраменто единствените отбори без победа до тук през сезона.

В началото на второто полувреме Нъгетс падаше с 2 точки, но направи серия от 29:9, за да поеме контрол върху мача. Леброн Джеймс завърши с 19 точки, за да увеличи серията от мачове с двуцифрен брой точки на 1100. Ръсел Уестбрук не игра заради травма, а Антъни Дейвис записа 22 точки и 14 борби.

Единственият случай, в който Леброн Джеймс е стартирал сезон по-лошо е с Кливланд през 2003 г. - пет поредни загуби.