Звездите на Ню Орлийнс Пеликанс Зайън Уилямсън и Брандън Инграм не завършиха мача срещу Юта Джаз, който Пеликаните загубиха със 121:122 след продължение. Двамата получиха травми. Инграм напусна още в началото след като се сблъска със съотборника си Наджи Маршъл. Инграм, който вкара по 28 точки в първите два мача за Ню Орлийнс през сезона, получи удар в лицето и не се завърна в игра заради сътресение. Зайън пък нарани бедрото си, след като падна тежко по гръб в четъртата част.

Лаури Марканен реализира 31 точки, а Кели Олиник вкара победния кош 3.1 секунди преди края на продължението за успеха на Юта. Марканен добави 12 борби, Олиник завърши с 20 точки, Джордан Кларксън вкара 18, а Джаред Вандербилт добави 15 точки за победата на Джаз.

Си Джей Маккълъм записа 28 точки и 12 асистенции, за да поведе Ню Орлиънс, които преодоляха пасив от 17 точки през четвъртата четвърт, до продължение, въпреки загубата на Брандън Инграм и Зайън Уилямсън, който завърши мача с 25 точки.

Девин Буукър вкара 35 точки, а Крис Пол добави 11 асистенции срещу бившия си отбор при победата на гостуващия Финикс срещу Лос Анджелис Клипърс със 112:95. Деандре Айтън реализира 13 точки за Слънцата, които водеха с 22 в хода на мача. Маркъс Морис старши вкара 22 точки, а Джон Уол добави 17 за Клипърс.

С първите си две асистенции в мача Крис Пол достигна 11 000 за кариерата си. Той става първият играч в историята на НБА с поне 20 000 точки и 11 000 асистенции. Другите двама, които имат поне 11 000 асистенции са Джон Стоктън и Джейсън Кид. Бившата звезда на Юта Джаз Стоктън е с 15 806 асистенции, а Кид има 12 091. Пол стигна кота 11 000 срещу Клипърс, където игра 6 години.Той има 21 асистенции в първите два мача за сезона.