Новото попълнение на Атлетико Мадрид Александър Сьорлот се нуждаеше само от няколко минути, за да покаже на новия си отбор на какво е способен.

Норвежецът вкара два пъти преди да са изминали и 10 минути, а испанците разбиха Кичее от Хонконг с 6:1 в контролен мач игран в Далечния Изток.

Сьорлот бе привлечен от Виляреал, след  като се разписа 23 пъти в Ла Лига през миналия сезон и накара столичани да платят 32 милиона  евро за него.

Това бяха единствените голове до почивката, като след нея се разписаха още Карлос Мартин, Адриан Ниньо, Льомар, а домакините успяха и да си вкарат автогол. Тяхното попадение дойде при 0:4.

„Много съм доволен от бързата му адаптация към отбора и от това, че за малкото време, което е при нас, той показа, че ще бъде важна фигура за отбора“ заяви треньорът на Атлетико Диего Симеоне, чийто тим прави доста мащабна селекция с Хулиан Алварес и Конър Галахър.