Байерн победи с лекота Санкт Паули с 3:0 и продължи успешната си домакинска серия. Мачът бе решен в средата на второто полувреме, когато вратарят на гостите направи дузпа и бе изгонен.

Луис ван Гаал имаше проблеми със състава в атака, тъй като и последният останал в строя нападател Гомес отпадна – този път грип. Вместо него отпред игра Томс Мюлер, а Алтънтоп зае неговото място.

След като в първите минути гостите от Санкт Паули бяха по-активни, при първото си опасно нападение Байерн поведе. В 16-ата минута след комбинация на ван Бомел и Швайнщайгер топката попадна в Алтънтоп, който от 20 метра прати топката точно във вратата – 1:0.

След гола баварците бяха още няколко минути в подем, но после нивото на играта спадна драматично. До края на полувремето и двата отбора не сътвориха нищо интересно, освен един удар на Кроос, спасен от Кеслер, и логично нов гол не падна.

В началото на втората част гостите имаха възможност да изравнят, но при настъпилото меле първо Бут, а после и Контенто спряха топката преди голлинията. Малко по-късно Мюлер уцели външната част на гредата, след още две минути негов удар бе спасен от Кеслер.

Най-интересният момент в мача настъпи в 66-ата минута. Тогава ван Бомел изскочи сам срещу вратаря, който го фаулира. Дузпа и червен картон за Кеслер. Резервният вратар нямаше шанс срещу Филип Лам, който  изпълни прецизно дузпата – 2:0.

Мачът бе решен, а в 79-ата минута резултатът стана класически. Рибери надделя в двубой със защитник, елиминира и резервният вратар Хайн и прати топката във вратата.

Минута след това Хайн се изяви страхотно като парира удар на Алтънтоп по диагонала. Разгромът на гостите можеше да стане докрая пълен, но удар на Швайнщайгер се отби от дясната греда.

Така с петата си поредна домакинска победа в първенството Байерн събра 24 точки.

Байерн – Санкт Паули 3:0

1:0 Алтънтоп (16)

2:0 Лам (70-дузпа)

3:0 Рибери (79)

Байерн: Бут, Лам, Тимошчук, Брено, Контенто, ван Бомел, Кроос, Алтънтоп, Швайнщайгер, Рибери, Мюлер

Санкт Паули: Кеслер, Ротенбах, Морена, Гунеш, Фолц (46-Брунс), Бол (62-Асамоа), Бартелс, Леман, Крузе (70-Хайн), Ошипка, Еберс