В последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига Байерн нямаше проблеми срещу Базел и го победи с 3:0. Баварците взеха пет победи от шестте си срещи и като убедителен водач вървят напред.

С победата бе направена първа крачка към целта, която треньорът Луис ван Гаал постави пред отбора – четири победи в последните четири срещи преди зимната пауза.

Холандецът пусна на вратата отново младия си вратар Томас Крафт, комуто бе доста по-лесно отколкото при дебюта му в Рим.

Още в началото се видя, че баварците стоят много по-добре на терена. На два пъти обаче гостите можеха да поведат, но вратарят Крафт се спарви и отрази ударите.

След няколко добри атаки, които не доведоха до гол, Байерн удари на два пъти в рамките на броени минути. Първо в 35-ата минута след пробив на Контенто отляво топката попадна у Рибери, който с техничен удар и с помощта на рикошет от противника, откри резултата.

Едва две минути по-късно Гомес продължи една топка от корнер към Тимошчук, който покачи преднината на германците. До почивката на два пъти Швайнщайгер можеше да направи редултата класически.

Това стори Рибери в 49-ата минута, когато с добър удар той завърши акция на Томас Мюлер по крилото – 3:0. Всичко бе ясно в срещата, до чийто края Байерн можеше да вкара още голове с оглед на многото си положения.

Така Байерн финишира пръв, на втора поиция очаквано е Рома. Днес италианците бяха на косъм от победа над Клуж, но две минути преди края Траоре даде престижен хикс на ручънците – 1:1. В Лига Европа отива Базел.

Байерн постави и два клубни рекорда - за първи път пет победи в групите на Шампионската лига и с 16 гола най-добро клубно постижение в историята.

Байерн – Базел 3:0

1:0 Рибери (35)

2:0 Тимошчук (37)

3:0 Рибери (49)

Байерн : Крафт, Лам, Тимошчук, Брено, Контенто, ван Бомел, Швайнщайгер, Кроос, Мюлер, Рибери, Гомес

Базел: Констанцо, Инкоом, Абрахам, Ферати, Сафари, Шакири, Япи, Кабрал (55-Алмарараес), Щокер, Фрай, Щрелер (46-Джака)