Голяма победа постигна Шалке – 2:0 над шампиона Байерн. Това бе триумф на Феликс Магат над бившия му отбор, на когото той е кръвно сърдит за уволнението си преди години.

Байерн остава на 14 точки от Борусия Дортмунд, които имат и мач по-малко. На практика шансовете за повторение на шампионската титла остават вече само в сферата на теорията.

Вицешампионът Шалке изкара тежка седмица на напрежение след поражението с пет гола в последния кръг. Заклати се дори столът на Магат. При Байерн пък нещата изглеждаха спокойни, повечето от контузените вече се завърнаха в игра.

Първите минути не предложиха кой знае какви емоции като двата отбора си разменяха удари от разстояние. Постепенно обаче Байерн налагаше своята игра и бе по-добрия отбор в атака.

В 22-ата минута Мюлер вдигна перфектно и Швайнщайгер направи супер воле, вратарят Нойер обаче изби. Малко след това Рибери изведе Гомес, който от чиста позиция направи голям пропуск.

Превъзходстово на Байерн стана пълно и Тони Кроос бе близо до откриване на резултата, но блестящият Нойер, искан от баварците, отново се прояви. В 39-ата минута Швайнщайгер уцели и дясната греда, а Мюлер прати добавката в аут.

В тези минути съдията пощади капитанът на Байерн Марк ван Бомел, който удари противник с лакът в лицето. Може и да не беше нарочно, но ударът бе факт, а съдията не даде дори жълт картон.

Въпреки тоталното си надмощие шампионите не вкараха гол и след почивката бяха наказани. Първо вратарят Бут спаси опасен удар на Ракитич. Но в 58-ата минута и той бе безпомощен.

Тогава Нойер вкара топката в игра, Раул успя да пребори Брено и подаде към Хурадо, който взриви стадиона – 1:0 за Шалке! Оттук нататък играта на шокираните шампиони тотално се разпадна, а домакините се понесоха на ентусиазма на победата.

В 67-ата минута Клуге бе оставен съвсем сам да центрира отдясно, непокритият Хьоведес прати топката с глава в гредата, а после с крак в мрежата – 2:0! Този гол показа за пореден път, че защитата на Байерн е много несигурна.

После Шалке контролираше мача срещу напълно дезориентирания си противник. Чак в 84-ата минута Байерн имаше шанс за гол - Рибери подаде отляво към Гомес, който навлезе в наказателното поле, но прати топката в небето.

Луис ван Гаал пусна като втори център-нападател защитника Даниел ван Буйтен. Но и този последен ход не помогна.

Така след три поредни домакински загуби от Байерн Шалке нанесе своя удар, взе първа победа над баварците у дома от пет години насам и може да гледа спокойно напред.

В Байерн обаче предстоят напрегнати дни.

Шалке - Байерн 2:0

1:0 Хурадо (58)

2:0 Хьоведес (68)

Шалке: Нойер, Учида, Хьоведес, Метцелдер, Шмиц, Клуге, Ракитич, Еду (73-Пападопулос), Хурадо, Хунтелаар, Раул (60-Фарфан)

Байерн: Бут, Лам, Брено, Тимошчук, Контенто, ван Бомел (74-Пранич), Кроос, Мюлер, Швайнщайгер (84-ван Буйтен), Рибери, Гомес