Нова победа в първенството постигна Байерн – днес над Айнтрахт с 4:1. След трудности през първата част, баварците бяха пълни господари на терена и заслужено спечелиха, а Тимошчук вкара за първи път два гола в един мач.

Вече десет години Айнтрахт не може да вземе победа в Мюнхен, в последните седем вече мача отборът записа само едно реми. Днес тенденцията бе спазена.

Байерн вкара още в деветата минута, когато вратарят Николов отби удар на Рибери, а Марио Гомес бе на правилното място. Но не съвсем – нападателят се оказа в засада и попадението бе отменено.

Айнтрахт отвърна с чисто положение, при което ван Буйтен не покри Гекас, но топреализаторът на Бундеслигата не можа да вкара, защото Брено спря топката преди голлинията.

Мачът продължи да се развива с възможности и пред двете врати. Така паднаха и головете.

Първо в 29-ата минута Тимошчук се възползва от подаване на Мюлер и с хубав удар откри резултата. Четири минути след това обаче Гекас стреля с глава, Бут изби в гредата, но гръкът довкара топката, отбелязвайки дванадесетото си попадение през сезона – 1:1.

Баварците реагираха и Рибери на два пъти застраши противниковата врата. Резултатът обаче остана непроменен до почивката.

Едва бе подновена играта и Марио Гомес можеше пак да изведе Байерн напред, но ударът му нацели лявата греда. Байерн обаче продължи да настъпва и скоро застана на пътя на победата.

В 59-ата минута Мюлер застигна отбита от Николов топка, заобиколи го и вкара втория гол. Две минути по-късно ситуацията се повтори. Рибери стреля, вратарят изби, а Гомес този път не бе в засада – 3:1.

Нещата вече бяха ясни, ван Гаал пусна в игра и възстановения след дълга травма капитан на отбора Марк ван Бомел. Малко преди края Гомес можеше да покачи, но изкочил сам срещу Николов не успя да го преодолее.

По-точен бе обаче Анатоли Тимошчук. В 88-ата минута страхотна комбинация между Гомес и Рибери го изведе на ударна позиция и той бе точен – 4:1!

С победата Байерн се изкачи на пето място с 23 точки и за първи път от много време е в зоната не евротурнирите. Борбата продължава.

Байерн – Айнтрахт 4:1

1:0 Тимошчук (29)

1:1 Гекас (33)

2:1 Мюлер (59)

3:1 Гомес (61)

4:1 Тимошчук (88)

Байерн: Бут, Лам, ван Буйтен (46-Демикелис), Брено, Пранич, Тимошчук, Кроос, Мюлер, Швайнщайгер (65-Ван Бомел), Рибери, Гомес

Айнтрахт: Николов, Окс, Васоски, Рус, Юнг, Швеглер, Майер (82-Чао), Хелер, Халил Алтънтоп (87-Аманатидис), Кител (62-Фенин), Гекас