Борусия Мьонхенгладбах и Байерн Мюнхен завършиха 3:3 в напрегнат и драматичен мач. Домакините, изправени до стената от напрежението на последното си място, успяха да поведат, след това се оказаха губещи, но обърнаха мача. Филип Лам изравни в края и спаси Байерн.

Мачът започна щастливо за домакините. Още в 5-ата минута Херман откри резултата със случаен гол. При центриране топката летя прекалено дълго и обърка Бут, за да влезе накрая в мрежата, взривявайки претъпкания стадион – 1:0 за Борусия!

Радостта обаче бе само шест минути, тъй като, оставен непокрит, Марио Гомес вкара гол с глава след вдигане на Кроос от пряк свободен удар.

След това до почивката Байерн доминираше, владееше топката през по-голяма част от времето. В 17-ата минута Алтънтоп принуди вратаря на домакините Хаймерот да боксира топката, за да опази вратата си.

Положенията пред вратата на Гладбах следваха едно след друго, Швайнщайгер дори уцели напречната греда с глава. В 36-ата минута Гомес изкочи сам срещу Хаймерот, но той спаси, както и последвалия опит на Кроос да го прехвърли, избивайки топката в горната греда. Голът висеше на косъм.

И падна в 40-ата минута. Изведен от Пранич, Швайнщайгер отблизо майсторски надхитри Хаймерот – 1:2.

Две минути след гола ошашавените домакини направиха и дузпа – Шахтен изпусна Алтънтоп и го-спъна. С минимална засилка Швайнщайгер обаче прати топката в дясната греда, въпреки че литна вратаря.

Треньорът на Борусия Михаел Фронтцек опита с две смени на почивката да съживи отбора си. Това оказа въздействие и домакините пренесоха играта пред полето на Бут.

И резултатът не закъсня, завихри се сензационен обрат. В 56-ата минута Гомес загуби топката в атака, влезлият като резерва де Камарго изведе Ройс, който не сбърка и изравни резултата.

Купеният за 4 милиона евро от Стандарт Лиеж Игор де Камарго бе в центъра на събитията и четири минути по-късно. Пранич изпусна Ройс, той изведе де Камарго, който докара феновете на Гладбах до тоталното опиянение – 3:2 за Борусия срещу Байерн!

Втрещените гости се втурнаха да изравняват, но от мощната им игра през първата част не бе останало нищо. Играчите на Гладбах приеха играта в своята половина и използваха възможностите за контраатака.

Но прекаленото отдръпване изигра обичайната си коварна роля и Байерн успя да изравни. Тимошчук изведе добре надясно Филип Лам сам, той огледа положението на вратаря и спокойно изравни – 3:3 в 84-ата минута.

Борусия М – Байерн 3:3

1:0 Херман (5)

1:1 Гомес (11)

1:2 Швайнщайгер (40)