Нова победа в Шампионската лига постигна Байерн Мюнхен. На терена в Клуж германският шампион нямаше проблеми и с 4:0 взе своето много по-убедително от първия мач. Хеттрик вкара Марио Гомес.

За Байерн победата значеше и клубен рекорд. За първи път те взимат първите си четири мача поред в групите на турнира. С 12 точки класирането на осминафиналите в турнира вече е сигурно.

През седмицата имаше напрежение по върховете на клуба. Президентът Ули Хьонес разкритикува остро треньора Луис ван Гаал. В Клуж обаче бе сключен мир между двамата.

Томас Мюлер получи почивка за днешния мач. Напред бе придвижен Швайнщайгер, чието място пък зае Тимошчук. Украинецът бе освободен от наложената му в предишните мачове непривична роля на централен защитник, тъй като ван Буйтен си я пое след като се завърна в състава след травмата.

Баварците овладяха веднага центъра на терена и наложиха своята игра. И до 24-ата минута решиха изхода от двубоя. В 12-ата минута след многоходова акция, която ошашави румънската отбрана, Марио Гомес откри след като намери добре отбитата от вратаря след удар на Отл топка.

След още толкова минути Алтънтоп центрира отдясно, Швайнщайгер с глава върна наляво към Гомес, който отблизо нямаше проблеми да покачи на 0:2. Байерн тотално доминираше, ударите към румънския вратар на Отл, Кроос, Алтънтоп и Гомес вещаеха нов гол до почивката.

Такъв не падна, но жълт картон получи Швайнщайгер, което го вади от следващата среща – на 23 ноември в Рим срещу Рома.

Втората част започна с тотален натиск на румънците, които можеха да върнат веднага едно попадение, но ван Буйтен бе последна преграда пред вратата, избивайки топката.

След това вратарят Бут боксира над гредата удар на де Зебри, а след последвалия корнер и гредата помогна баварската врата да остане суха. Байерн отвърна с красив удар на Отл, атрактивно избит от Станчиу.

След този натиск мачът навлезе в спокойно русло. В 71-ата минута Гомес бе изведен пак от Швайнщайгер, напредна и пусна масторски топката покрай вратаря, оформяйки своя хеттрик – 0:3. Малко по-късно и Томошчук можеше да се разпише с далечен удар.

В последната минута обаче това направи влезлият след почивката Томас мюлер, който изпревари сваратаря при една изсипана топка и фиксира разгрома - 0:4.

Клуж – Байерн 0:4

0:1 Гомес (12)

0:2 Гомес (24)

0:3 Гомес (71)

0:4 Мюлер (90)

Клуж: Станчиу, Панин, Каду (78-Тони), Пиколо, Рада, Рафаел (46-Хора), Томас Коща, Дика (46-Едимар), Кулио, де Зебри, Траоре

Байерн: Бут, Лам, ван Буйтен, Демикелис, Бадщубер, Отл, Тимошчук, Алтънтоп, Швайнщайгер (75-Мюлер), Кроос, Гомес