Поредна победа в последната минута на мача спечели Байерн. Германският шампион удари швейцарския такъв Базел с 2:1 с две попадения на Бастиян Швайнщайгер, второто  - в 90-ата минута.

Домакините поведоха и дълго имаха инициативата. След паузата обаче Швайни вкара два гола и даде победата на германците. Досега те биха по подобен начин Волфсбург и Хофенхайм в Германия.

Луис ван Гаал, който преподписа на швейцарска земя договора си с Байерн за още една година, пусна в игра Алтънтоп вместо Олич. Отсъствието на Робен и Рибери обаче остава трудно компенсируемо за треньора.

Байерн започна нападатело, владееше почти изцяло топката и още в 11-ата минута Кроос можеше да вкара гол, но вратарят на домакините Костанцо успя да отклони удара встрани от вратата.

Изненадващо обаче в 18-ата минута Базел поведе. Ван Буйтен сбърка паса, Щрелер напредна и подаде към Фрай, който от тринадесет метра бе точен – 1:0. Последва натиск на швейцарците, но без голови положения.

След гола Байерн бяха тотално объркани, липсваше лидер, който да изведе отбора от това състояние. До почивката те не създадоха абсолютно нищо, а Шакири можеше дори да удвои за Базел, но Бут изби в корнер.

На полувремето ван Гаал пусна нов нападател в лицето на Марио Гомес. В играта първоначално нищо не се промени. В 56-ата минута обаче Томас Мюлер бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Швайнщайгер бе прецизен и изравни резултата – 1:1.

Домакините се прибраха и заиграха на контри. При една от тях Щреле на два пъти имаше канс да вкара, но Бут предотврати нов гол. Баварците обаче не създаваха положения, а и ван Гаал предпочете да подсигури хикса като вкара Тимошчук вместо Клозе.

Към края на срещата Мюлер и Олич имаха възможност да шутират, но пратиха топката над гредата. И когато изглеждаше, че мачът отива наравно, един не особено добър удар на Швайнщайгер се озова в мрежата на Базел – 1:2.

Базел – Байерн 1:2