Сеинзационна загуба застигна Байерн. И сензационна победа – Майнц. Насред Мюнхен водачът в класирането победи с 2:1 шампиона и остава на първото място в Германия след шест победи от шест мача.

За Байерн поражението означава отдалечаване на десет точки от първото място и голямо напрежение в следващите дни.

Ван Гаал замени контузените Рибери и Контенто с Олич и Пранич. В състава на Майнц погледите бяха насочени към Андре Шюрле – младокът, към когото баварците имат интерес. той обаче влезе чак след почивката.

Четири загуби имаха гостите от Майнц в четирите си гостувания в Мюнхен. Но пък от началото на сезона спечелиха и петте си срещи. Байерн имаше да наваксва седем точки изоставане от сензационния лидер.

Събитията обаче се развиха дрогояче в началото. Още в петата минута Шалай изпробва рефлекса на вратаря Бут, който боксира в корнер. Скоро след това Холтби принуди стража да избива и с крак. Майнц започваха мача със самочувствие и взеха инициативата.

И в 15-ата минута заслужено поведоха. Играчите на Байерн загубиха топката в атака, Холтби подаде отдясно и Алаги с пета прати топката във вратата – 0:1.

Чак след десет минути припряните домакини стигнаха до удар, когато Томас Мюлер стреля в аут. Играта им обаче не вървеше изобщо, изнасянето на топката беше трудно срещу пресата на Майнц.

Може би агресивната тактика на владия треньор на Майнц Тухел изненада Байерн, които се нуждаеха от дълго време за напасване към мача. Чак в последната минута се разиграха драматични събития.

Първо след отлично центриране на Кроос Клозе с глава уцели гредата. При следващата атака Свенсон си отбеляза автогол в ситуация при която изобщо не миришеше на попадение. Той отклони топката отдалече, но вратаря не бе на мястото си и тя премина голлинията – 1:1.

След почивката домакините затъваха в безидейност и не можеха да достигнат до голово положение. Остана надеждата на последните минути – този сезон Байерн реши три мача именно в тази фаза.

В нея обаче удари Майнц. В 77-ата минута Шалай се завъртя фантастично пред наказателното поле и с точен удар вкара гол– 1:2 за Майнц в Мюнхен!

Байерн – Майнц 1:2

0:1 Алаги (15)

1:1 Свенсон (45-автогол)

1:2 Шалай (77)

Байерн: Бут, Лам, ван Буйтен, Бадщубер, Пранич, ван Бомел, Швайнщайгер, Мйлер, Клозе (75-Гомес), Кроос (82-Тимошчук), Олич (61-Алтънтоп)

Майнц: Веткло, Бунгерт (64-Шюрле), Свенсон, Новески, Фукс, Полански, Кархан, Калигури, Холтби (46-Забавник), Шалай (82-Хелер), Алаги