Младият нападател на Байерн Кевин Фризенбихлер вкара и трите гола за победата над Зелигенпортен в приятелски мач. Този тим играе в четвърта група в Германия, а баварците играха с резервите.

Само Луис Густаво, Емре Чан и Бастиян Швайнщайгер от първия състав бяха днес на терена. Швайни бе контузен и отказа участие за Германия – така вместо срещу Аржентина на Меси той игра срещу Зелигенпортен.

18-годишният Фризенбихлер, който се изяви в предишни две контроли на баварците, откри резултата в 7-ата минута, когато вкара с глава след центриране от пряк свободен удар. В средата на полувремето той изскочи сам срещу вратаря и покачи на 2:0.

В 54-ата минута Фризенбихлер направи хеттрик като вкара на празна врата след извеждащо подаване на Шмиц, който пък се отличи с две асистенции. Тринадесет минути преди края аматьорите вкараха почетния гол.

В понеделник Байерн играе мача си от първия кръг за Купата на Германия. Противник е вискоразредният тим на Регенсбург. Тогава Байерн ще излезе в пълен състав.