В своя мач номер 1600 в Бундеслигата Байерн победи с 2:1 като гост Вердер. Франк Рибери вкара победното попадение в последната минута на срещата.

Триумфът на Байерн с този състав означава три неща - първо Борусия Дортмунд трябва да стане шампион с игра ако бие Гладбах по-късно днес. Второ Вердер вероятно отново няма да играе в евротурнирите. И трето - футболистите на Байерн запазиха силите си за реванша с Реал Мадрид, тъй като днес повечето от важните играчи не играха, или играха малко.

Треньорът на Байерн Юп Хайнкес беше споделил плановете си да пусне някои резерви, но днешният състав направо шокира. Само трима футболисти (Нойер, Густаво, Швайнщайгер) от състава, започнал победния мач срещу Реал, днес бяха на терена.

Титуляри напред бяха дори Усами и Петерсен. Точно младият централен нападател можеше да открие резултата във 2-ата минута, когато след пас на Усами той се оказа на удобна позиция, но я пропиля с удар над гредата.

В 19-ата минута Петерсен беше по-точен, но вратарят Тим Вийзе успя да избие топката. Малко след това беше най-чистото положение. За Вердер. Стеванович центрира, Писаро се размина с топката, Розенберг чакаше на правилното място до дясната греда, но направи голям пропуск не улучвайки вратата.

Последва посредствена част от срещата. Б-отборът на Байерн гледаше да руши играта, титулярите на Вердер изпадаха в безидейност. Минута преди края на полувремето Петерсен оформи хеттрика си от пропуски, при това при най-доброто си отиграване. След пас на Олич нападателят уцели напречната греда.

В началото на второто полувреме стана наистина интересно. В 51-ата минута Писаро прати елегантно топката с глава към горния ъгъл на Нойер, но вратарят изби. След последвалия корнер Писаро продължи топката и Налдо с левия крак взриви трибуните – 1:0 за Вердер.

Голът „събуди” футболистите и на двата отбора, мачът стана бърз, с размяна на удари. Юп Хайнкес пусна Рибери, Кроос и Гомес, който почти веднага имаше възможност пред себе си за гол, но не успя.

Днес обаче голмайсторът бе Налдо. В 75-ата минута Рибери проби в неговия устремен стил отляво, подаде не силен успореден пас, който Налдо се добър удар прати в собствената си врата – автогол и 1:1. По абсурдност този автогол може да си съперничи с този на Иво Иванов от Левски срещу Лил преди известно време.

Байерн натисна, Рибери правеше каквото си иска по крилото. Томас Мюлер направи голям пропуск след плонж с глава, пратил топката над гредата, Усами пък не можа да засече във вратата пас на Рибери.

Нещата отиваха на равенство, когато в добавеното време Рибери финтира с лекота пазача си отляво и с диагонален удар простреля Вийзе - 2:1 и победа за Байерн!

Вердер - Байерн 1:2
1:0 Налдо (51)
1:1 Налдо (75-автогол)
1:2 Рибери (90+1)
Вердер: Вийде, Стеванович, Афолтер, Налдо, Шмиц, Трибул, Юнузович, Хънт, Тринкс (68-Арнаутович), Розенберг (81-Фюлкруг), Писаро
Байерн: Нойер, Рафиня, Тимошчук, Луис Густаво, Контенто, Швайнщайгер, Пранич, (64-Кроос), Усами, Мюлер, Олич (64-Рибери), Петерсен (70-Гомес)