След слабия пролетен старт Байерн Мюнхен показа познатото си лице и смачка Щутгарт на неговия стадион с 2:0. По този начин баварците се класираха за полуфиналите за Купата на Германия.

А там се очертават много интересни мачове. Борусия Дортмунд и Борусия Мьонхенгладбах (след победа в Берлин над Херта с 2:0 след продължения) също стигнаха до тази фаза. Карето допълва желаният от всички за жребия Гройтер Фюрт от Втора Бундеслига.

Треньорът на Щутгарт Бруно Лабадия празнува днес 46-ия си рожден ден, но тортата му няма да има футболна черешка. Отборът му нямаше никакъв шанс срещу много по-силния Байерн.

Треньорът на баварците Юп Хайнкес изпълни намерението си и остави на пейката слабо игралия, но много приказвал напоследък холандец Ариен Робен. Томас Мюлер мина на неговото място по дясното крило.

Победата на Байерн обаче има тъмна страна – Бастиян Швайнщайгер се контузи след сблъсък с противник в началото на мача и напусна куцайки терена.

Малко след смяната, в 20-ата минута Тони Кроос бе близо до гол, но далечният му удар бе избит от вратаря на Щутгарт в корнер. При нова атака Гомес стреля, но Буларуз самоотвержено предотврати гола.

В 30-ата минута обаче нямаше кой да спре баварците. След разменени пасове по дясното крило с Рафиня, Мюлер напредна, подаде успореден пас към Рибери, който оставен сам отблизо откри – 0:1.

В добавеното време на първото полувреме нов удар на Кроос полетя в горния ляв ъгъл на вратата, но Улрайх докосна леко топката с пръсти и тя се отклони в сглобката.

За сметка на това обаче секунди след подновяването на играта след почивката падна втория гол. Отново Мюлер даде асистенция отдясно, Гомес бе оставен абсолютно сам, но ударът му бе избит от вратаря Улрайх. Право в нападателя обаче и при втория си опит той бе по-точен – 0:2.

Оттук нататък баварците бяха пълни господари на терена. Футболистите на Щутгарт така и не можеха да стигнат до вратата на Нойер, попадайки в плен на любимите на Байерн множество пасове.

Все пак към средата на полувремето играчите на Хайнкес намалиха оборотите, приемаха играта отчасти в своята половина и контраатакуваха успешно - в 74-ата минута Рибери бе на прага на трети гол, когато стреля отлично с глава. Улрайх обаче се разтегна и спаси удара.

След победата маршът на Байерн към требъл продължава.

Щутгарт – Байерн 0:2

0:1 Рибери (30)

0:2 Гомес (46)

Щутгарт: Улрайх, Буларуз, Таски, Нидермайер, Молинаро, Квист, Гентнер (83-Холцхаузер), Оказаки (57-Харник), Шибер (70-Хайнал), Ибишевич, Какау

Байерн: Нойер, Рафиня, Боатенг, Бадщубер, Лам, Густаво, Швайнщайгер (17-Алаба), Мюлер, Кроос (89-Тимошчук), Рибери (83-Олич), Гомес