Байерн остана на върха в Бундеслигата след победа с 2:0 при домакинството на Волфсбург. Отборът обаче показа неубедителна игра и потвърди незадоволителното си пролетно състояние.

Волфсубрг си остана без победа в Мюнхен, досега има едно реми от 15 мача. За отбора на Феликс Магат сезонът продължава както и досега във втората половина на класирането.

Победният гол вкара Марио Гомес. За него това бе мач номер 200 в Бундеслигата, а попадението 118-то. Той има и 40 голови подавания.

Треньорът на Байерн Хайнкес направи две смени в сравнение с поражението в Гладбах – вместо контузения ван Буйтен започна Рафиня, който игра като десен бек, а Боатенг мина в центъра на отбраната. Рибери се завърна след наказание, което изпрати Тимошчук на пейката.

Още в първите минути Мюлер пробва рефлекса на вратаря на Волфсбург Беналио, но при това положение не „миришеше” на гол. В 7-ата минута бе далеч по-опасно и Гомес прати топката в мрежата, но съдията бе вдигнал флагчето за засада.

Така очаквано ролите бяха разпределени – Байерн в атака, Волфсбург в добре подредена отбрана. В 19-ата минута Швайнщайгер изведе добре Марио Гомес, но той не овладя топката както трябва и направи пропуск от най.чистото положение преди почивката.

Последваха дълги минути, в които баварците опитваха да натискат, но не стигаха до голови положения. Едно воле на Робен бе спасено от Беналио, а Рибери отблизо стреля в аут.

В началото на второто полувреме футболистите на Магат показаха по-голяма активност, но пак играеха за нулево равенство. Но в 60-ата минута дойде промяната.

Тогава Хасебе фаулира Рибери вляво от наказателното поле. Кроос прати топката към точката на дузпата, където Гомес я засече и я изстреля под гредата – 1:0 за Байерн!

След гола Волфсбург се освободи от защитната си идеологоия и пое инициативата. Трябва да се отбележи обаче, че баварците я предоставиха без бой, прибирайки играта към центъра на терена с идея да пазят резултата и да играят на контри.

Тактиката на Байерн излезе правилната – без да блестят с нищо те стигнаха до победата, непозволявайки на противника да застраши вратата. В добавеното време дори падна и втори гол - Олич прехвърли вратаря, Робен добута отскочилата топка с тяло - 2:0.

Отборът остана на върха, вече с 40 точки.

Байерн – Волфсбург 2:0

1:0 Гомес (60)

2:0 Робен (90+2)

Байерн: Нойер, Рафиня, Боатенг, Бадщубер, Лам, Швайнщайгер, Кроос, Робен, Мюлер (66-Луис Густаво), Рибери (89-Алаба), Гомес (75-Олич)

Волфсбург:Беналио, Треш, Рус, Фелипе, Родригес, Крис (41-Коо), Ирачек (66-Сио), Хасебе (82-Полтер), Шефер, Дежага, Манджукич