18 000 зрители изпълниха до краен предел стадиона в Ерфурт, за да видят как техният отбор загуби от Байерн с 0:4. Това бе последния приятелски мач на баварците преди подновяването на първенството.

Юп Хайнкес използва титулярния си състав, на който ще разчита в петък в дербито срещу Борусия Мьонхенгладбах. Цял мач играха само Нойер, Боатенг и Швайнщайгер.

Байерн показа силна игра. Преди почивката голове вкараха Тони Кроос (12) и Ариен Робен (42). Голът на германския национал беше много красив – Кроос завъртя майсторски топката в горния ъгъл.

През второто полувреме Мюлер в 60-ата минута и Швайнщайгер в последната направиха резултата убедителен. При гола си Швайни изпълни дузпа за нарушение срещу Петерсен, но вратаря изби и чак с добавката беше точен.

С 4:0 баварците биха и Индия в предишната си контролна среща. Най-слабия пункт в отбора днес бе слабото оползотворяване на головите положения. Гомес, Швайнщайгер, Тимошчук и Робен пропуснаха стопроцентови възможности пред вратата на третодивизионния Ерфурт, а Бадщубер уцели и гредата.

Байерн започна със следния състав: Нойер, Боатенг, ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Тимошчук, Швайнщайгер, Робен, Мюлер, Кроос, Гомес.

Днес предстоящия противник на баварците Борусия Мьонхенгладбах участва в тристранен турнир в Дюселдорф. В два мача от едно полувреме Гладбах първо би Вердер с 2:0, но падна на финала от Фортуна с 0:1.