С убедителното 5:0 Байерн разби Хамбургер и най-сетне зарадва привържениците си със силна игра. Успехът изведе баварците на второ място в класирането.

Това бе трета победа на отбора в последните осем дни. С това първата трудна серия бе приключена успешно.

Хамбургер пък остава само с една победа вече от десет мача под ръководството на Михаел Йонинг. В първите три кръга на този шампионат тимът е спечелил една точка и е допуснал цели десет гола.

Треньорът на Байерн Юп Хайнкес за първи път ротира в състава: на пейката останаха Боатенг и Луис Густаво, заменени съответно от ван Буйтен и Тимошчук, а Мюлер се върна в игра вместо Кроос, който започна с Цюрих.

Още от началото баварците натиснаха съперника си и бързо решиха изхода на срещата. В 13-ата минута ван Буйтен откри резултата с глава след вдигане на Робен. Пет минути след това Рибери, който днес игра стотния си мач за Байерн в Бундеслигата, прати отляво по диагонал топката в долния десен ъгъл – 2:0.

Над Хамбургер надвисна кошмара от пролетното им гостуване в Мюнхен, когато отнесоха шест чисти гола, а треньорът Фее бе уволнен. Байерн продължиха да нападат, лошо покривани от линиите пред вратата на Дробни.

В 32-ата минута той предотврати третия гол, спасявайки удар на Гомес с глава отблизо. Три минути по-късно обаче вратарят бе безпомощен срещу Робен, който фамозно го прехвърли – 3:0 за Байерн!

До почивката Мюлер можеше да покачи, а веднага след нея удар на Тимошчук прелетя до гредата. В 56-ата минута падна и четвъртия гол когато след асистенция на Мюлер Гомес бе точен.

Представянето на Хамбургер беше катастрофално – объркана защита, разбита средна линия, нищо в атака. Реорганизацията на Франк Арнесен засега е безуспешна.

Само вратарят Дробни даваше каквото може, за да спаси разгрома, но това не бе достатъчно. В 80-ата минута Олич с глава направи резултата 5:0.

Байерн – Хамбургер 5:0

1:0 ван Буйтен (13)

2:0 Рибери (18)

3:0 Робен (35)

4:0 Гомес (56)

5:0 Олич (80)

Байерн: Нойер, Рафиня, ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Тимошчук, Швайнщайгер, Робен (66-Алаба), Рибери (71-Олич), Мюлер, Гомес (76-Петерсен)

Хамбургер: Дробни, Дикмайер (68-Теше), Мансиен, Брума, Аого, Ринкон, Яролим, Вестерман, Янзен, Тьоре (68-Качар), Сон (87-Елия)