Байерн Мюнхен изпусна Байер Леверкузен в дербито на петия кръг в германската Бундеслига, завършило 1:1 на стадион "Алианц Арена".

Баварците започнаха срещата много по-настървено и още до десетата минута имаха три изстрела чрез Джамал Мусиала, Дайо Упамекано и Рафаел Герейро, но всеки един от тях се оказа неточен.

Майкъл Олисе също беше неточен на два пъти, като при втория си опит стреля много майсторски от фаул над стената, но и леко над напречната греда.

Тъкмо беше изминал половин час игра, когато шампионите от Леверкузен откриха резултата с първия си удар. Роберт Андрих получи от Джака на границата на наказателното поле и шутира в долния ляв ъгъл, матирайки останалия без добра видимост заради купа от играчи Мануел Нойер.

Логиката обаче нямаше почивен ден и в 39-ата минута гостите преглътнаха горчив „аспирин“. Александър Павлович получи извън наказателното поле, спря си на гърди и стреля великолепно от ждроб пред погледа на Андрих. Топката изписа красива парабола и макар Храдецки да я докосна, тя се оплете в мрежата зад него – 1:1!

Статистиката на почивката беше много интересна, защото и двата отбора имаха само по един точен удар – попаденията си. Байерн записа и пет неточни изстрела, срещу нито един за шампионите, които владееха топката само в 30% от игровото време.

Само три минути след рестарта се случи нещо много рядко виждано във футбола – гредите спасиха Байер на два пъти в рамките на 2 секунди! Серж Гнабри вече виждаше как топката влиза във вратата, но кълбото се отби в десния страничен стълб! Германецът опита добавка, но веднага след това уцели напречната греда!

Напористият Олисе имаше чудесна възможност да сътвори пълен обрат в мача, но вратарят на Байер Храдецки излезе, скъси ъгъла и направи спасяване срещу топовния изстрел на новото попълнение на мюнхенци.

В средата на втората част Джошуа Кимих би покрай целта, а след това пусна невероятен пас към Олисе, който обаче имаше нужда от още две крачки, за да матира противника. И Дейвис пробва късмета си не след дълго, но без успех.

Влезлият като резерва Нейтан Тела накара Мануел Нойер да спасява към края на мача, като това беше единственото добро положение за гостите през второто полувреме.

Дълбоко в добавеното време на мача Конрад Лаймер можеше да стане герой на мача, но му липсваше прецизност, майсторство и кураж за нещо повече от неточен изстрел.

Така Байерн остана на върха с 13 точки, докато Байер е трети в таблицата с 10 пункта.

Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен 1:1

0:1 Роберт Андрих – 31’ 1:1 Александър Павлович – 39’