Байерн Мюнхен се класира за втория кръг в турнира за Купата на Германия, след като победи втородивизионния Улм с 4:0 като гост.

Легендата на баварците Томас Мюлер ликвидира интригата още след четвърт час игра, когато заби втория си гол в мача. Световният шампион за 2014 година бе открил резултата само три минути по-рано.

Мюнхенци видимо пазиха силите си и стигнаха до трето попадение чак в 79.ата минута, когато се разписа Кингсли Коман. В добавеното време на срещата Хари Кейн оформи крайния резултат, като английският снайперист получи лека почивка и влезе като резерва четвърт час преди края.

Интересното е, че рекордьорът по брой Купи на Германия Байерн (20 отличия) бележи сериозно отстъпление в надпреварата напоследък. Баварците не са се класирали на финал от 2020 година, когато разбиха Байер Леверкузен с 4:2.