Германският хегемон Байерн Мюнхен затвърди статута си на отбор в криза, след като се изложи и падна с 2:3 при визитата си на средняка Бохум в среща 22-ия кръг на Бундеслигата. Това беше трета поредна загуба за мюнхенци във всички турнири.
Баварците имаха предимство от 13:8 удара (4:2 точни) и 62% владеене на топката през първото полувреме, но отново демонстрираха нестабилност в отбрана и неефективност в нападение. На другия полюс бяха домакините, които реализираха и двата си точни изстрела.
Началото изобщо не беше толкова лошо за Байерн – Джамал Мусиала откри резултата четвърт час след началото, получавайки подаване от Леон Горецка. Малко по-късно шампионите можеха и да удвоят, но Хари Кейн се полакоми и изпорти златен шанс.
Този пропуск обърна играта и Бохум сътвори пълен обрат чрез Такума Асано и Кевен Шлотербек, които се разписаха съответно в 38-а и 44-а минута.
Второто полувреме започна много скучно и до голямо степен ритъмът на игра беше нарушен от протестите на феновете, които бомбардираха терена с топки за тенис. При една от редките възможности пред двете врати Бернардо блокира удар на гостите и попадна в прегръдките на своите.
Играта на Байерн скърцаше сериозно и момчетата на Томас Тухел не можех а да намерят път към вратата на своя противник, който действаше все по-компактни и сигурно. Двайсетина минути преди края на редовното време Бохум дори беше близо до трети гол, но Мануел Нойер парира.
В 77-ата минута изгоненият и в Рим Дайо Упамекано отново стана за резил, правейки нова дузпа в ущърб на баварците. Французинът получи обичайния си червен картон и пое към душовете. Щьогер застана зад бялата точка и вкара в десния ъгъл, въпреки добрата реакция на Мануел Нойер.
Головата немощ на Байерн лъсна явно в 86-ата минута, в която Лерой Сане излъга последния защитник, остана сам срещу вратаря, но шутира право в обсега му и спечели само корнер. Но по ирония на съдбата минута след това Хари Кейн върна интригата след подаване на Матис Тел.
Дълбоко в добавеното време на мача Бохум игра хладнокръвно в отбрана пред погледа на слисания Хаъри Кейн и на свой ред можеше да вкара, но Нойер спаси Байерн с атрактивна намеса. Баварците все пак отвърнаха с тупалка на Сане, но вратарят спаси! И за нещо повече нямаше време.
12 кръга преди края на сезона вторият в таблицата Байерн (50 точки) е на цели 8 пункта от лидера Байер Леверкузен. Бохум се изкачи с четири позиции и в момента е 11-и с 25 точки.
Бохум – Байерн Мюнхен 3:2
0:1 Мусиала – 14’
1:1 Асано – 38’
2:1 Шлотербек – 44’
3:1 Щьогер – 78’, дузпа
3:2 Хари Кейн – 87’
Директен червен картон: Упамекано (Байерн) – 77’







Природните бедствия зачестяват, но под 10% от българите застраховат имотите си
Централна емисия
Централна емисия
Остра нужда от кръводаряване в Плевен
Доц. Киселова: Лоша комуникация, силно его и липса на правила бутнаха кабинета
Дрифтаджия с “Мерцедес” кара с над 303км/ч ВИДЕО
WSJ: Пийт Хегсет и неговият "Зомби-рейгънизъм"
Радев за атаката в Сидни: Нека помним поуките от миналото
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар21:44 | 18 фев 2024 г.
21:43 | 18 фев 2024 г.
21:41 | 18 фев 2024 г.
21:41 | 18 фев 2024 г.
21:41 | 18 фев 2024 г.
21:40 | 18 фев 2024 г.
21:39 | 18 фев 2024 г.
21:39 | 18 фев 2024 г.
21:39 | 18 фев 2024 г.
21:37 | 18 фев 2024 г.
Напиши коментар