Байерн Мюнхен постигна късна победа с 2:0 над домакина Инголщадт в двубой от 20-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Ауди Шпортпарк".

Момчетата на Карло Анчелоти изиграха поредния си "енергоспестяващ" мач през 2017 година, в който отново не показаха с нищо, че са действащият първенец на Германия.

Двата отбора бяха доста равностойни през цялото време и много рядко стигаха до добри голови възможности. Седем минути преди края на редовното време Роберт Левандовски нацели гредата за пети път през кампанията.

По всичко личеше, че срещата ще завърши наравно, но в последната минута Видал откри резултата, а малко след това Робен сложи точка на спора.

Така лидерът Байерн събра 49 точки на върха и дръпна със седем на РБ Лайпциг, който стана за резил на свой терен срещу Хамбургер. Инголщадт е предпоследен с 15 пункта.

Шампионите отново започнаха прекалено мудно за собствените си стандарти и отправиха само един неточен удар с глава чрез Матс Хумелс в началната фаза. После Роберт Левандовски настъпи Моралес и двата отбора бяха пред бой, но все пак се укротиха.

В средата на първата част се стигна и до първата интересна ситуация. Левандовски получи добро подаване и прехвърли вратаря Мартин Хансен, но пред голлинията Марвин Матип успя да изчисти.

Баварците така и не можеха да открият играта си и продължаваха да правят доста грешки в офанзивен план. Давид Алаба пробва късмета си със снаряд от дистанция, но без никакъв успех.

Последва прилична акция на гостите отдясно и Филип Лам върна назад към Тиаго Алкантара, но шутът от движение на испанеца се оказа неточен. Малрко по-късно Тиаго би точно, но право в ръцете на вратаря, а между двата опита на техничаря Тисеран стреля неточно с глава към пазената от Мануел Нойер врата.

Минута и половина след почивката Томас Мюлер получи най-добрата възможност в срещата след пас на Левандовски и стреля точно, но Хансен намали скоростта на топката с добра намеса и точно пред голлинията Коен изчисти.

Инголщадт получи много добра възможност при центриране в наказателното пхоле, когато Брежери свали за Леки, но той стреля неточно от въздуха от положение на тънка немаркирана засада.

След това гостуващият отбор имаше претенции за дузпа срещу Левандовски, но реферът не маркира бялата точка. Влезлият като смяна Дъглас Коста пък беше спрян от доста спорно отсъждане за засада. Мюлер засече с глава, но над напречната греда.

В 83-ата минута Левандовски отправи тежък удар от двайсетина метра, но кълбото срещна дясната греда в близост до сглобката! При изпълнението на корнер пък Матс Хумелс засече неточно с глава.

В последната минута Байерн взе своето с гол на Артуро Видал, който засече от въздуха центрирането на Томас Мюлер.

Минута по-късно гостите удвоиха преднината си и окончателно сложиха точка на спора. Ариен Робен игра на двойно с Коста и препарира вратаря с точно изпълнение с левачката.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_4BJNjzGC3A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FhM9SpaZ1QY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Инголщадт - Байерн Мюнхен 0:2

0:1 Артуро Видал - 90'

0:2 Ариен Робен - 91'

Инголщадт: Хансен, Матип, Тисеран, Брежери, Сутнер, Хадерджонай, Коен, Грос (Лекс - 79'), Леки (Юнг - 89'), Моралес, Лезкано (Хинтерзеер - 74')

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Алаба, Лам (Рафиня - 80'), Алонсо (Коста - 65'), Тиаго, Видал, Кимих (Робен - 74'), Мюлер, Левандовски