Байерн Мюнхен очаквано победи Херта с 2:0 като гост в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Олимпиащадион". За берлинчани това е втора загуба у дома тази седмица, след като в сряда Борусия Дортмунд спечели класически за Купата.

Домакините изиграха много смело първо полувреме, в което влизаха здраво в единоборствата и често играта се водеше в половината на техния противник.

Големият опит на Байерн обаче си каза думата веднага след паузата, когато и късметът помогна на Артуро Видал да открие резултата чрез рикошет. Десетина минути преди паузата Дъглас Коста подпечата победата за своите със страховит снаряд от дистанция.

Така Байерн Мюнхен събра 81 точки и при победа в следващия кръг, ще спечели рекордна четвърта поредна титла на Германия. Херта е четвърти с 49 пункта.

"Старата дама" изненадващо заигра много агресивно още от първия съдийски сигнал и дори отправи мощен удар, но футболист с червено застана на пътя на топката. Малко по-късно и баварците атакуваха, но силният удар на Дъглас Коста попадна право в ръцете на Крафт, който боксира.

Вече беше изминал четвърт час игра, когато Херта създаде нов смут в наказателното поле на гостите. Митчел Вайзер стреля в наказателното поле и топката се отби в ръката на Сердар Ташчъ, но реферът подмина ситуацията.

В средата на първата част и шампионите имаха много добра ситуация. Дъглас Коста пусна вляво за Тиаго Алкантара, който се опита да преодолее Крафт, но вратарят изби в ъглов удар.

Последва шут на Коста в ръцете на Крафт, а на отсрещната врата Пекарик пробва нещо средно между удар и центриране, но без успех.

Веднага след почивката Байерн Мюнхен откри резултата. Артуро Видал получи пред дъгата и отправи бомбен удар, при който се получи рикошет и топката влетя в мрежата.

Arturo Vidal Goal HD - Hertha Berlin 0-1 Bayern... by FranceCup3

Последваха доста безинтересни минути, в които гостуващият отбор позволяваше на любезния си домакин да атакува, но Херта нямаше ясна идея какво да прави пред наказателното поле на баварците. Двайсетина минути преди края Левандовски премина покрай защитата и отправи удар след щастлив рикошет, но Крафт се намеси.

В 79-ата минута Байерн сложи точка на спора с втори гол. Дъглас Коста получи отдясно, спря си добре и изстреля невероятен снаряд от двайсетина метра, за да прати кълбото в горния ляв ъгъл.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x46jcjj" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x46jcjj_douglas-costa-goal-hertha-berlin-0-2-bayern-munchen-23-04-2016_sport" target="_blank">Douglas Costa Goal - Hertha Berlin 0-2 Bayern...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/adnan-kamberi" target="_blank">adnan-kamberi</a></i>

До края и двата отбора нямаха голямо желание да атакуват и двубоят се доигра в тренировъчно темпо.

Херта - Байерн Мюнхен 0:2

0:1 Артуро Видал - 48' 0:2 Дъглас Коста - 79'

Херта: Крафт, Лангкамп, Щарк, Пекарик, Платенхардт, Лустенбергер, Чигерчи (Колс - 83'), Вайзер, Щокер (Калу - 64'), Мителщадт, Ибишевич (Шибер - 46')

Байерн: Нойер, Бенатия, Ташчъ, Кимих, Рафиня (Алаба - 57'), Видал, Тиаго, Коста, Гьотце, Мюлер (Рибери - 57'), Левандовски (Мартинес - 84')