Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите на Шампионската лига, завършвайки 2:2 като гост на Бенфика в 1/4-финален мач-реванш, игран на стадион "Ещадио да Луж". Така баварците продължават напред с общ резултат 3:2.

"Орлите" откриха резултата малко след средата на първото полувреме чрез Раул Хименес, но героят от първия мач Артуро Видал изравни след снаряд с левачката.

Малко след почивката германците сътвориха пълен обрат чрез Томас Мюлер, който получи отлично подаване от Хави Мартинес. последва мощен удар на Дъглас Коста, който разтресе гредата.

Четвърт час преди края на редовното време Бенфика изравни резултата чрез Талиска, който се разписа по феноменален начин от пряк свободен удар.

Домакините получиха първа възможност в третата минута, но силният шут на Елизеу от пряк свободен удар доведе до корнер, от който не се стигна до нищо опасно. На отсрещната врата Хави Мартинес отправи удар с глава за статистиката.

Последва доста спокойна фаза, в която и двата отбора разиграваха спокойно, без да успеят да се застрашат. В 19-ата минута Томас Мюлер засече от въздуха центриране отдясно, но топката мина покрай лявата греда. Последва удар с глава на Видал след центриране на Тиаго, но право в ръцете на вратаря.

В 27-ата минута Бенфика откри резултата при първата си добра атака след груба грешка в защитата на германците. Елизеу центрира към границата на малкото наказателно поле, където Мануел Нойер не прецени добре ситуацията и позволи на Раул Хименес да го матира с глава!

Малко след това португалците пропуснаха ново отлично положение. Хименес беше оставен сам в наказателното поле и стреля с върха на обувката си, но право в ръцете на Нойер! Байерн се опита да отговори, но шутът на Франк Рибери се оказа много неточен.

В 38-ата минута обаче Байерн изненадващо изравни резултата от нищото. Едерсон се намеси при прострелно центриране на Филип Лам, но топката отиде към границата на пеналта. Там героят от първия мач Артуро Видал я засече с левачката и за малко да скъса мрежата!

Точно преди изтичането на редовното време за първата част отново Видал се озова на стрелкова позиция, но този път снарядът с левачката му профуча над напречната греда.

Момчетата на Пеп Гуардиола сътвориха пълен обрат малко след почивката, когато Томас Мюлер се оказа най-находчив. Световният шампион получи подаване от Хави Мартинес е реализира отблизо.

Малко след това Видал намери Дъглас Коста, но кариоката не си поведе добре и позволи на вратаря буквално да открадне топката от крака му! Преди да измине един час игра пък Коста нацели гредата със свирепа тупалка!

Домакините бяха изпаднали в тежък нокдаун, но все пак се окопитиха и отправиха удар чрез Алмейда. Мануел Нойер обаче внимаваше и спаси.

В 68-ата минута Мюлер отново вкара топката във вратата на иберийците, но съдийската бригада правилно отмени попадението заради много тънка, но съществуваща засада на Давид Алаба преди това. После Едерсон спаси шут на Видал, но изпусна топката и те излезе в корнер.

Четвърт час преди края на редовното време "орлите" изравниха чрез Талиска, който се разписа от пряк свободен удар, отсъден за грубо нарушение на Хави Мартинес пред границата на наказателното поле.

Десетина минути след  това Талиска беше много близо до още един гол, но този път топката мина покрай левия страничен стълб!

В 89-ата минута влезлият като резерва Роберт Левандовски излезе сам срещу вратаря, но стреля много слабо право в ръцете му! В добавеното време пък Нойер улови шут на Карсела-Гонзалес.

Бенфика - Байерн Мюнхен 2:2

1:0 Раул Хименес - 27' 1:1 Артуро Видал - 38' 1:2 Томас Мюлер - 52' 2:2 Талиска - 76'

Бенфика: Едерсон, Алмейда, Линдельоф, Жардел, Елизеу (Йович - 88'), Салвио (Талиска - 68'), Фейса, Ренато, Карсела-Гонзалес, Пици (Гедес - 58'), Хименес

Байерн: Нойер, Мартинес, Кимих, Лам, Алаба, Алонсо (Бернат - 90'), Видал, Тиаго Алкантара, Коста, Рибери (Гьотце - 92'), Мюлер (Левандовски - 84')