Байерн Мюнхен очаквано надви Вердер Бремен с 5:0 в двубой от 26-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Страхотно първо полувреме изигра Кингсли Коман, който записа две идентични асистенции. Французинът първо сложи топката на крака на Тиаго Алкантара, а после повтори упражнението и подаде за гола на Томас Мюлер.

След паузата Тиаго разтресе напречната греда от дистанция, а малко по-късно беше сменен Марио Гьотце, който не бе играл 160 дни заради мускулна контузия, но днес записа впечатляващите 97% точни пасове.

Томас Мюлер реализира втория си гол в средата на второто полувреме, а в 86-ата минута влезлият на неговото място Роберт Левандовски също се разписа. В последната минута Тиаго Алкантара вкара втория си гол в мача, а Кингсли Коман записа трета асистенция!

Байерн събра 66 точки на върха и се изстреля с осем пред Борусия Дортмунд, който играе утре. Вердер е над чертата с 27 пункта.

Шампионите започнаха напълно очаквано по-агресивно и още в самото начало останалият сам отдясно Кингсли Коман опита нещо средно между удар и прострелно центриране, но Видвалд внимаваше. На отсрещната врата Вестергаард стреля с глава, но право в ръцете на Мануел Нойер.

Не бяха изминали десет минути игра и баварците откриха резултата. Коман с лекота финтира бранител на гостите и центрира в наказателното поле, където Марио Гьотце се размина с топката, но Тиаго Алкантара реализира с удар от въздуха.

Преди да измине четвърт час игра Давид Алаба получи по лявото крило от Франк Рибери, след което центрира към Томас Мюлер в наказателното поле. В последния момент обаче Джилободжи се намеси и предотврати сигурно попадение.

В средата на първото полувреме Франк Рибери отправи страховит снаряд от дистанция, минал на напречната греда. После Марио Гьотце би по диагонала, но спечели само корнер.

Тъкмо беше изминал половин час игра, когато Коман записа втората си асистенция в срещата по идентичен начин като първата. Французинът се изстреля с лекота покрай бранител и центрира, а от въздуха Томас Мюлер вкара 18-ия си гол в първенството този сезон. Преди почивката Рибери стреля с глава над целта.

Байерн вече води с 3:0 на Вердер. Вижте първия от двата гола на Томас Мюлер.

Публикувахте от Gol.bg в 12 март 2016 г.

Веднага след почивката Тиаго Алкантара можеше да вкара втория си гол в мача, но силният му удар извън наказателното поле разтресе напречната греда! После Марио Гьотце стреля отблизо, но Видвалд спаси.

Близо час след началото на мача Коман стреля в тялото на вратаря при подаване на Филип Лам. В средата на втората част Байерн направи аванас си класически. Видвалд спаси изстрела от воле на Рибери, но Мюлер дебнеше наблизо и направи успешна добавка с левачката.

Какво воле на Рибери! А добавката на Томас?

Последваха изключително спокойни минути, в които и двата отбора нямаха голямо желание мачът да продължава твърде дълго. В един момент домакините дори позволиха на противника си да създаде няколко атаки, но те се оказаха твърде безопасни.

В 86-ата минута влезлият като резерва Роберт Левандовски вкара четвърти гол за своя отбор, след като се възползва от много груба грешка в отбраната на Вердер.

Малко преди края на редовното време Давид Алаба шутира мощно от дистанция и Видвалд изби с върха на пръстите си, след което топката се отби в напречната греда.

В 90-ата минута обаче Байерн стигна до пети гол. Кингсли Коман проби в наказателното поле и подаде на Тиаго Алкантара, който вкара без проблеми.

Байерн Мюнхен - Вердер Бремен 5:0

1:0 Тиаго Алкантара - 9'.........асистенция на Коман 2:0 Томас Мюлер - 31'...........асистенция на Коман 3:0 Томас Мюлер - 66' 4:0 Роберт Левандовски - 86' 5:0 Тиаго Алкантара - 90'......асистенция на Коман

Байерн: Нойер, Кимих (Рафиня - 68'), Бенатия, Алаба, Лам, Алонсо, Тиаго Алкантара, Коман, Рибери, Мюлер (Левандовски - 74'), Гьотце (Роде - 54')

Вердер: Видвалд, Галвес, Вестергаард, Гебре Селасие, Джилободжи, Сантяго Гарсия (Улисес Гарсия - 77'), Ятабаре, Йозтунали (Кляйнхайслер - 46'), Великович (Лоренцен - 46'), Грилич, Уджа