Хегемонът Байерн Мюнхен постигна юбилейна победа №1000 в Бундеслигата, надигравайки Кьолн по категоричен начин с 4:0 на стадион "Алианц Арена".

Това беше и десети пореден успех на баварския колос през кампанията, като Байерн оглавява класирането с пълен актив от 30 точки.

През първото полувреме момчетата на Пеп Гуардиола имаха видимо преимущество, но нанесоха решителен удар преди почивката. Първо завърналият се от лечение на контузия Ариен Робен откри резултата, а после Артуро Видал покачи.

В средата на втората част Роберт Левандовски реализира 13-ия си гол през кампанията, засичайки с глава центрирането на най-добрия подавач в първенството Дъглас Коста, който пък записа шеста асистенция. Четвърт час след това Томас Мюлер реализира отсъдената за фаул срещу Левандовски дузпа.

В основата на първата интересна ситуация бе завърналият се от продължително лечение на травма Ариен Робен, който засече с коляно центрирането на Кингсли Коман отдясно, но Тимо Хорн спаси.

Точно след като изминаха десетина минути игра Байерн получи отлична възможност за откриване на резултата. Роберт Левандовски свали с глава за Томас Мюлер, който остана сам срещу вратаря и стреля с левачката, но Хорн отново спаси.

Четвърт час след началния съдийски сигнал Дъглас Коста пробва изстрел от въздуха по диагонал, но топката срещна тялото на съперников футболист и облиза мрежата от нейната външна страна. Малко по-късно Левандовски стреля с глава право в ръцете на вратаря след центриране на Робен.

Десетина минути преди почивката Байерн откри резултата, а Ариен Робен заби втория си гол в първенството. Той се възползва от грешката в защитата на гостите, остана на отлична позиция и след като изчака за момент, прати топката в долния ляв ъгъл.

Още при следващата си опасна атака Байерн удвои аванса си, благодарение на ювентинската връзка Кингсли Коман - Артуро Видал. Французинът развинти Сьоренсен в наказателното поле и върна назад към Видал, чийто фронтален изстрел беше леко отклонен от Маро, за да влети в мрежата.

Веднага след подновяването на играта Артуро Видал пробва далечна тупалка, но Хорн беше заел правилна позиция и не беше затруднен. Коман отправи снаряд от дистанция, но още не беше настроил мерника си. Последва шут на Робен, но Хорн го отрази.

Малко след като измина един час игра Байерн дръпна напред с цели три попадения. Дъглас Коста центрира от пряк свободен удар и на границата на малкия пеналт над всички се извиси Роберт Левандовски, който бе безпогрешен с глава.

Левандовски можеше да се разпише и двайсетина минути преди края на редовното време, засичайки отблизо подаването на Мюлер, но Хорн реагира прекрасно.

Не след дълго Левандовски беше изблъскан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Томас Мюлер застана зад бялата точка и не сбърка, вкарвайки десетия си гол през кампанията.

До края не се случи нищо интересно, като момчетата на Пеп Гуардиола вече бяха заситили глада си, докато гостите нямаха търпение двубоят да завърши. Така Байерн победи Кьолн за пети пореден път. Нещо, което не се беше случвало на мюнхенци до момента.

Байерн Мюнхен - Кьолн 4:0 1:0  Ариен Робен - 35' 2:0  Артуро Видал - 40' 3:0  Роберт Левандовски - 62' 4:0  Томас Мюлер - 77', дузпа

Байерн: Нойер, Боатенг (Мартинес - 62'), Алаба, Рафиня, Лам, Видал, Коман, Робен (Кимих - 65'), Коста, Мюлер (Тиаго Алкантара - 78'), Левандовски

Кьолн: Хорн, Сьоренсен, Маро, Хайнц, Рисе, Хектор, Ламан, Герхардт (Свенто - 75'), Фогт, Цолер (Хосинер - 71'), Модест (Осако - 58')