Главният съдия на тазвечершния сблъсък между Байерн и Дортмунд Петер Гагелман си призна, че е ощетил сериозно баварците, подминавайки дузпа в тяхна полза.

Още по темата

Както е известно, десетина минути след почивката Томас Мюлер принуди Марсел Шмелцер да протегне ръката си и да спре топката с нея.

Гагелман обаче не видя добре ситуацията по време на горещия сблъсък. След двубоя той е осъзнал грешката си, гледайки повторение на ситуацията.

"Още веднъж видях положението на телевизора. Трябва да кажа, че допуснах грешка, като не свирих дузпа. Ясно се вижда,че сбърках. Наистина съжалявам", разкая се арбитърът, който разби мечтите на Байерн за требъл този сезон.

Припомняме, че действието в наказателното поле на Борусия се разви при резултат 1:0 за Байерн.