Байерн Мюнхен спря серията от четири поредни победи на Аугсбург, постигайки успех с 4:0 като гост в среща от 15-ия кръг на германската Бундеслига, състояла се на стадион "SGL Арена".

Малко преди да изтече един час игра Байерн си свърши задачата, реализирайки два гола в рамките на почти две минути. Меди Бенатия откри с глава, а после Робен смълча трибуните с прецизен изстрел.

Левандовски направи аванса на своите класически, а малко след това Робен вкара втория си гол в срещата.

Така Байерн взе реванш за поражението на този стадион през пролетта, когато бе сложен край на серията на шампионите от 53 поредни мача без поражение в първенството.

Момчетата на Пеп Гуардиола събраха 39 точки на върха, докато третият Аугсбург остана с 24 точки.

В началото на срещата Ариен Робен отправи два идентични удара в рамките на минута, но и при двата случая топката мина покрай десния страничен стълб.

Срещата протичаше на много високи обороти, но липсваха интересните положения пред двете врати. На няколко пъти Мануел Нойер трябваше да излиза извън очертанията на наказателното си поле, за да действа като последен в отбраната.

В средата на първото полувреме Франк Рибери направи два пробива по лявото крило. Първият път неговото остро центриране беше блокирано, а после Манингер улови удара на французина. Швайнщайгер стреля с глава след центриране на Рафиня отдясно, но отново австрийският вратар улови.

В 28-та минута Бернат подаде към Левандовски, който стреля от движение в близост до точката на дузпата, но Клаван застана смело на пътя на топката. Бенатия стреля отдалеч, но без никакъв успех. След това Манингер парира тупалка на Робен.

Малко преди почивката домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но Бобадия нацели стената след много сериозна подготовка за стрелба.

При поредната акция на мюнхенци Робен опита комбинация с Рибери, но защитата на Аугсбург внимаваше и успя да предотврати опасността рано-рано.

Веднага след почивката пред Роберт Левандовски се откри златна възможност да открие резултата, но той стреля неточно с глава. После Манингер спаси удар с глава на Чаби Алонсо. Франк Рибери пък направи два пропуска за една минута.

В 58-та минута Байерн октри резултата. Франк Рибери центрира от пряк свободен удар и на границата на малкото наказателно поле Меди Бенатия нанесе удар с глава. Топката се отби в десния страничен стълб и влетя в мрежата зад Манингер.

Още при следващата си атака Байерн нанесе втори тежък удар на своя противник. След пробив на Рибери отляво топката стигна до Робен, който направи крачка встрани и с прецизен удар извън наказателното поле реализира попадение с помощта на левия страничен стълб.

Двайсетина минути преди края на редовното време Байерн стигна да трети гол, отново със съдействието на гредата. Левандовски шутира извън наказателно поле, но неговият удар бе изключително точен и не остави шансове на Манингер.

Това обаче не беше всичко, защото Ариен Робен вкара втория си гол в мача малко след това. Той навлезе в наказателното поле, навърза трима защитници и стреля технично в долния десен ъгъл.

В 83-тата минута Роде остана на пет метра от вратата на съперника с гръб, но беше затворен. Левандовски стреля мощно, но топката се отби от тялото на съперников футболист.

В последната минута на редовното време Мьолдерс стреля много слабо, завършвайки добра контраатака на домакините.

Аугсбург - Байерн Мюнхен  0:4

0:1  Меди Бенатия - 58'

0:2  Ариен Робен - 59'

0:3  Роберт Левандовски - 68'

0:4  Ариен Робен - 71'

Аугсбург:  Манингер, Хонг, Клаван, Верхаег, Баба, Алтънтоп (Кор - 73'), Байер, Фойлнер, Бобадия, Вернер (Есвайн - 70'), Джурджич (Мьолдерс - 64')

Байерн: Нойер, Боатенг, Бенатия, Бернат, Рафиня, Алонсо (Гьотце - 75'), Швайнщайгер (Хойберг - 72'), Роде, Рибери, Робен (Мюлер - 77'), Левандовски