Байерн Мюнхен подчини Кьолн без проблеми с 2:0 като гост в среща от шестия кръг на германската Бундеслига която се състоя на стадион "Райненергищадион".

Баварците поведоха към средата на първата част чрез Марио Гьотце, който се оказа най-съобразителен на втора греда, получавайки подаване от Томас Мюлер.

Като цяло шампионите имаха пълно надмощие, но "козлите" пропуснаха златна възможност при една от редките си атаки, когато Нойер спаси два удара от близко разстояние.

В средата на втората част Байерн удвои аванса си, получавайки подарък от Даниел Халфар, който си заби автогол. До този момент Кьолн имаше само един допуснат гол във вратата си след първите пет кръга.

Байерн събра 14 точки и продължава да оглавява таблицата. Кьолн е 12-и с шест пункта.

Още в самото начало на срещата баварците имаха основателни претенции за дузпа, след като Робен бе съборен в наказателното поле от Халфар. Реферът Кнут Кирхер обаче замълча.

Последва нова атака на шампионите, при която Томас Мюлер прати топката в мрежата, но я намери от външната й страна.

В 19-тата минута Байерн откри резултата чрез Марио Гьотце, който получи подаване от Томас Мюлер. Рафиня задържа около флагчето за изпълнение на корнер и подаде към Робен. Той центрира към първата греда, където Мюлер отклони и след като Левандовски пропусна, на далечната греда Гьотце реализира необезпокоявано.

Мюнхенци продължиха да натискат, като при една от поредните акции Филип Лам заложи на много хубаво изпълнение, но топката мина на около метър покрай целта.

Марио Гьотце подаде към Мюлер, чийто удар от дванайсетина метра бе отразен от Хорн. По-късно стражът трябваше да избива и тупалката на Давид Алаба от дистанция.

В 34-тата минута Кьолн направи невероятен двоен пропуск. След центриране отляво Нойер първо спаси шута на Матушик, а след това и този на Ужах отблизо.

Гьотце навърза трима футболисти на съперника и подаде към Левандовски, чийто удар мина покрай гредата. После същото стори и самият Гьотце, който пропусна и от около пет метра малко преди това.

Хектор пробва късмета си със силен удар от 25 метра, но Мануел Нойер правилно прецени, че вратата му не е застрашена и само изгледа профучалата покрай него топка.

В началото на второто полувреме Левандовски свали удобно за Томас Мюлер, но след неговия шут се получи рикошет и топката мина покрай лявата греда. При изпълнението на корнера не се стигна до нищо опасно.

В 66-тата минута Байерн удвои аванса си след автогол на противника. Робен навърза няколко футболисти на домакините и чукна към Гьотце, който подаде към Левандовски. Полякът центрира в наказателното поле, където Алаба притисна Даниел Халфар и последният си вкара автогол.

Малко след това Чаби Алонсо заложи на силен удар извън наказателното поле от двайсетина метра, но Хорн внимаваше и успя да парира. Последва техничен опит на Алаба да прехвърли вратаря, но без успех.

Кьолн - Байерн Мюнхен  0:2

0:1  Марио Гьотце - 19'

0:2  Даниел Халфар - 66', автогол

Кьолн: Хорн, Бреко, Маро, Вимер, Хектор, Матшик, Леман, Герхардт (Рисе - 59'), Олковски, Халфар (Фогт - 76'), Ужах (Фине - 88')

Байерн: Нойер, Боатенг (Данте - 55'), Бернат, Рафиня, Лам, Алонсо, Алаба, Гьотце, Робен (Шакири - 76'), Мюлер (Бенатия - 55'), Левандовски