Ювентус сложи край на черната си серия срещу Киево като го победи с 2:0 у дома в мач от четвъртия кръг на Серия А. Бианконерите не бяха побеждавали тима от Верона от 1162 дни. Със силна игра и отличен Фабио Куалиарела Старата госпожа добави още три точки към актива си.

Ювентус изигра силно първо полувреме, но пропусна доста положения. Вратарят на Киево Сорентино правеше чудеса и отказваше съперниците. В рамките на пет минути след паузата обаче Юве реши всичко. Фабио Куалиарела получил първия си мач като титуляр този сезон, заби два гола. Първо откри резултата след корнер в 64-ата, а в 69-ата минута окончателно отказа съперника.

Това бе 43-и пореден мач без загуба за Ювентус в Серия А. Бианконерите продължават с пълен актив от 12 точки да са начело в класирането. Следващият им съперник е Фиорентина.

Треньорът на Ювентус Масимо Карера направи пет промени в състава. Ветеранът Андреа Пирло остана резерва за първи път през сезона. На негово място започна младия Пол Погба. В атака Фабио Куалиарела си спечели правото на титулярно място с гола срещу Челси и партнираше на Вучинич. Бразилецът Лусио замени бившият играч на Киево Андреа Бардзали в отбрана. Другите нови лица в състава бяха Маурисио Исла и Джакерини.

Киево и треньорът Мимо ди Карло имаха много добра традиция срещу Ювентус като не бяха губили от този съперник 3 години (4 равенства и 1 победа).Лусиано не можеше да играе заради контузия, а в лазарета бяха още Палоски, Драме и Скуици. Ветеранът Серджо Пелесиер водеше атаката.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Ювентус, който обаче имаше трудности с отбелязването на важния първи гол. Куалиарела получи първата възможност. Чудесно подаване на Джакерини в коридор изведе нападателя на стрелкова позиция, но шута му по диагонала бе спасен отвратаря Сорентино.

Последва една добра контраатака на Ювентус при която Вучинич пробяга с топката около 40 метра преди да опита техничен удар от около 25 метра, но топката мина покрай вратата.

След това имаше и отменен гол за бианконерите. Вучинич прати топката в мрежата след пас на Исла. После се разигра Квадво Асамоа. Бившият играч на Удинезе центрира добре към Джакерини, който засече топката, но отново Сорентино спаси.

Вратарят на Киево реагира перфектно и при удар от дистанция на Асамоа, а после Куалиарела асистира на включилия се Джакерини, който бе зад защитата на Киево, но не успя да засече точно топката. В края на полувремето и мощен удар на Маркизио отиде нахалос.

Домакините продължиха с натиска и през второто полувреме. Центриране на Джакерини не стигна до Куалиарела. Треньорът Карера пусна Видал на мястото на Исла. Киево имаше рядък шанс след удар на Ригони, но той бе право в тялото на Буфон.

Бившият вратар на Торино Стефано Сорентино направи изумително спасяване в 63-ата минута. След корнер Киелини засече топката с глава от 3 метра разстояние, но вратаря на Киево с изключителен рефлекс изби.

При следващата атака обаче дори Сорентино капитулира. Ново центриране от корнер бе засечено от въздуха с акробатичен удар от Куалиарела. Вратарят на Киево пак опита да откаже домакините и изби топката, но тя влезе в горния ъгъл. Втори гол на Куалиарела в последните 2 мача за Юве.

Пет минути след това Куалиарела реши всичко с втория си гол в мача. Асамоа му подаде топката в наказателното поле, но нападателя свърши тежката работа сам. Първо с чудесно докосване се освободи от Даинели, а после с премерен удар прати топката в далечния ъгъл – 2:0. За Куалиарела това бяха най-бързите му два гола, които е вкарвал в кариерата. Досега рекордът му беше 7 минути през 2006 г.

Героят обаче отстъпи мястото си на новото попълнение Никлас Бенднер 10 минути преди края. В последните минути Ювентус намали темпото. Все пак удар на Вучинич от дистанция бе боксиран от Сорентино. В добавеното време черногореца отново опита да вкара, но не уцели вратата.

Ювентус записа четвъртата си поредна победа този сезон в Серия А. Киево пък загуби за трети път поред и остава само с 3 точки в актива си. Единственият успех за Летящите магарета беше в първия кръг срещу Болоня. Лошата серия на тима от Верона може и да продължи, защото следващия съперник е Интер.

ЮВЕНТУС – КИЕВО 2:0

1:0 Куалиарела 64

2:0 Куалиарела 69

ЮВЕНТУС: Буфон, Лусио, Бонучи, Киелини, Исла (52 Видал), Джакерини, Погба, Маркизио (73 Лихтщайнер), Асамоа, Вучинич, Куалиарела (80 Бенднер)

КИЕВО: Сорентино, Фрей, Даинели (73 Сардо), Сесар, Йокич, Вацек, Л. Ригони, Хатемай (62 Крусадо), Теро (70 Москардели), М. Ригони, Пелесиер