Интер спечели за осми път купа ТИМ, като се наложи над Ювентус и Милан в тристранната надпревара. Нерадзурите надвиха и двата съперника в тристранния турнир, който се проведе в Бари. По традиция в него играят Интер, Милан и Ювентус. Всеки отбор играе по едно полувреме срещу другите два отбора.

Интер първо надви 1:0 Ювентус с гол на Коутиньо, а после губеше с 0:1 от Милан, но с попадения на Гуарин и Паласио спечели и този сблъсък, за да вдигне отново купата.

В първото дерби от тристранния турнир Ювентус срещна Интер. Треньорът на шампионите Антонио Конте заложи на типичното 3-5-2. На вратата на бианконерите бе Сторари, а в отбрана действаха Маси, Лусио и Касарес. В атака бяха Матри и Куалиарела.

За Интер страж бе Ханданович, а Паласио, Коутиньо и Милито действаха в атака. Страмачони започна със защита от четирима, но малко след началото промени схемата и остави трима в отбрана.

Сблъсъкът не бе много вълнуващ. В началото Маси центрира и Куалиарела опита да засече с глава, но прати топката в аут. В 11-ата минута Интер поведе. Лусио се забави при едно отиграване на Милито и топката мина зад бившия играч на Интер. Там се озова Коутиньо, който останал съвсем сам, не сбърка и откри резултата. Куалиарела имаше щанс да изравни, но останал сам срещу Ханданович не успя да преодолее вратаря, който изби в корнер.

Във втория мач Ювентус се изправи срещу Милан. Бианконерите направиха някои промени. В игра влязоха Пепе, Падоин, Циглер, Боакие и Вучинич.

Милан започна с 4-4-2. На върха на атаката бяха Робиньо и Ел Шаарави. В отбрана по двата фланга – Тайво и Де Шилио, Бонера и Йепес бяха централни защитници. Ел Шаарави имаше добър шанс в 14-ата минута, но го пропиля. Юве веднага отвърна със същото. Добър пас на Вучинич намери Падоин, но удара му с левачката не бе прецизен и бе слаб.

В 29-ата минута Ювентус получи дузпа. Вучинич падна след намесата на Траоре и рефера Гуида посочи бялата точка. Контактът бе минимален, но Траоре не успя да прибере крака си навреме. Вучинич изпълни точно и прати вратаря Амелия в другия ъгъл – 1:0.

Турнирът за Ювентус приключи кошмарно. С контузии напуснаха първо Пепе, после Вучинич и накрая Касарес. След срещата Конте обяви, че Вучинич има просто схващане, Пепе разтежение в бедрото, а за Касарес още не се знае. Има вероятност да са увредени коленни връзки.

Последният мач бе дербито на Милано. Интер направи някои промени, Милан също. Началото не бе особено интересно, но в 16-ата минута росонерите откриха резултата. Боатенг отклони топката с глави и Ел Шаарави изпревари Киву, за да преодолее и Белец – 1:0.

Девет минути след това Интер изравни. Родриго Паласио центрира отдясно и Фреди Гуарин с глава засече топката във вратата на Пацали за 1:1. Самият Паласио обърна напълно резултата. Целият отбор на Милан проспа една контра, при която аржентинеца се озова сам срещу вратаря и го разстреля за 2:1.

Това позволи на Интер да спечели трофея ТИМ. Нерадзурите спечелиха и двата си мача от надпреварата и оставиха зад себе си Ювентус и Милан. Това обаче едва ли ще зарадва тифозите, защото в 11-годишната история на надпреварата само един път носителя на купата след това е станал шампион на Италия – Интер през 2007. Нерадзурите спечелиха за осми път надпреварата. Милан има 3, а Ювентус – 1.

ЮВЕНТУС – ИНТЕР 0:1

Коутиньо 11

ЮВЕНТУС: Сторари, Маси, Лусио, Касарес, Лихтщайнер, Видал, Мароне, Асамоа, Де Челие, Матри, Куалиарела

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Киву, Мбайе (39 Силвестре), Джонатан, Гуарин, Камбиасо, Санети, Коутиньо (34 Нагатомо), Паласио (39 Лонго), Милито

ЮВЕНТУС – МИЛАН 1:0

Вучинич 30 дузпа

ЮВЕНТУС: Сторари (26 Леали), Маси, Лусио, Касарес, Пепе (38 Унтерсее), Видал (26 Пациенца), Падоин, Асамоа, Циглер, Боакие, Вучинич

МИЛАН: Амелия, Де Шилио, Бонера, Йепес, Тайво, Траоре, Амброзини, Емануелсон, Боатенг, Ел Шаарави, Робиньо

ИНТЕР – МИЛАН 2:1

Гуарин 25, Паласио 34; Ел Шаарави 16

ИНТЕР: Белец, Мбайе (20 Джонатан), Силвестре, Киву, Нагатомо, Санети, Гуарин, Камбиасо, Коутиньо, Паласио, Милито (28 Лонго)

МИЛАН: Амелия (20 Пацали), Де Шилио, Албертаци, Ачерби, Месба, Траоре (40 Просенич), Валоти, Кристанте, Боатенг (19 Кармона), Ел Шаарави (32 Емануелсон), Ганц