В мач с много дебюти и малко положения Ювентус и Рома завършиха 0:0 в сблъсък от трети кръг на Серия А. Туун Коопмайнерс и Франсиско Консейсао изиграха първите си минути за Ювентус, Алексис Салемакерс и Ману Коне пък играха за първи път за Рома.

В крайна сметка Ювентус загуби първи точки за сезона, но остава без допуснат гол в трите мача до тук. Рома пък все още няма победа от началото на сезона в калчото.

Ювентус имаше пълен актив от първите 2 кръга в Серия А, след победи над Комо и Верона с по 3:0. Сега идваше първото сериозно изпитание за треньора Тиаго Мота – Рома. Вълците тръгнаха с изненадваща загуба от Емполи, а след това направиха равенство с Каляри.

Наставникът на Ювентус не направи някакви рокади в състава, докато новото попълнение Туун Коопмайнерс остана на резервната скамейка. По интересно бе в състава на римляните. Там звездата Паоло Дибала остана на пейката, а новото попълнение Алексис Салемакерс директно влезе в стартовия тим.

Първото полувреме бе много равностойно и с малко положения за гол. Най-чистото се откри пред Душан Влахович, който засече от въздуха центриране на Йълдъз, но вратаря Свилар спаси. Единственото, което Рома създаде бе един удар от разстояние на Суле.

Още на почивката Тиаго Мота направи две смени и даде дебют на новите попълнения Коопмайнерс и Франсиско Консейсао. Двамата смениха Кабал и Мбангула.

Юве продължи да бъде по-агресивният отбор, но без да стигне до гол. Влахович имаше добро положение, но не успя да го вкара.

В 90-ата минута Анхелиньо опита мощен удар от разстояние, който профуча покрай вратата. Така след скучен мач двата отбора си поделиха по една точка.

Ювентус – Рома 0:0

ЮВЕНТУС: Ди Грегорио, Савона, Бремер, Гати, Кабал (46 Консейсао), Локатели (67 Дъглас Луис), Фаджоли (67 Макени), Камбиазо, Йълдъз, Мбангула (46 Коопмайнерс), Влахович (82 Нико Гонсалес)

РОМА: Свилар, Челик, Манчини, Ндика, Анхелиньо, Пизили (72 Коне), Кристанте, Пелегрини (82 Балданци), Суле (61 Дибала), Салемакерс (61 Залевски), Довбик (82 Шомуродов)