Ювентус завърши предсезонната подготовка със загуба. Бианконерите паднаха 0:2 от Атлетико Мадрид в контрола. Така Старата госпожа успя да победи единствено юношите на клуба - Юве Некст Джен в подготовката това лято. Новият треньор Тиаго Мота стартира с 0:3 от Нюрнберг, после дойде 2:2 срещу Брест, победата в традиционния мач с тима на Юве до 23 г. и сега дойде поражението от Атлетико Мадрид.

Следващият уикенд Ювентус стартира сезона в Серия А срещу новака Комо. Състоянието на тима обаче носи поводи за притеснение. Срещата с Атлетико бе в Швеция. Треньорът Мота стартира с 4-2-3-1, като на вратата бе Ди Грегорио, в защита - Камбиазо, Гати, Бремер и Кабал, в средата на терена действаха Локатели, Тюрам, Уеа, Дъглас Луис и Кенан Йълдъз, а в атака - Душан Влахович.

Първото полувреме не донесе голове. Атлетико обаче удари греда чрез Антоан Гризман. На почивката имаше много смени и точно след паузата, влезлият от пейката за Дюшекчиите Жоао Феликс откри резултата с първото си докосване до топката.

В самият край на мача, 5 минути преди да изтече редовното време, Атлетико получи дузпа. По-малкият син на треньора Диего Симеоне бе съборен от Кабал и рефера посочи бялата точка. Кореа бе точен от дузпата и оформи крайното 2:0.