Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон счупи 22-годишен рекорд в италианската Серия А.

Легендарният страж записа 973 минути "суха мрежа" и подобри постижението на бившия вратар на Милан Себастиано Роси, който не бе получавал гол 929 минути - от 12 декември 1993 до 27 февруари 1994 година.

Преди началото на днешното дерби на Торино срещу едноименния отбор Буфон не бе вадил топката от мрежата си в продължение на 926 минути, а в 4-а минута на мача Буфон подобри рекорда на Роси. За последно Буфон инкасира попадение на 10 януари на мача срещу Сампдория (2:1).

В 48-ата минута Андреа Белоти обаче преодоля легендата от дузпа, с което сложи край на феноменалната серия на Буфон. Дерби дела Моле се играе в момента, като Юве има преднина от 2:1.

ALL-TIME RECORD! 930 minutes without conceding for Gianluigi Buffon in Serie A TIM. Legend. #G1G1

Публикувахте от Juventus в 20 март 2016 г.