Интер спечели за осми пореден път срещу Аталанта, като се наложи с 2:0 като гост в Бергамо в последния мач от 29-ия кръг на Серия А. Нерадзурите вече имат 3 точки преднина пред Наполи на върха в класирането. Хората на Индзаги са с 64 точки, тези на Конте с 61. Аталанта остана на третото място с 58 на сметката си. Бергамаските все още нямат победа у дома в първенството през 2025 г.

Началото на мача бе добро за Интер, който пропусна златна възможност още в първите минути. Лаутаро изведе Тюрам сам срещу вратаря, но удара на французина срещна гредата. Аталанта отговори с хубав удар с глава на Пашалич, който вратаря Зомер изби над гредата. На полувремето голове нямаше.

След почивката Интер трябваше да изпълни корнер, но Чалханоглу спря и извика съдията. Оказа се, че в сектора с феновете на гостите на запалянко му е прилошало. Играта бе спряна за 4-5 минути, докато лекарите помогнат. При подновяването Интер откри. Чалханоглу все пак изпълни корнера и сложи топката на главата на Карлос Аугусто, който я заби в мрежата от упор - трети негов гол за сезона.

Аталанта опита да отговори, но така и не създаде някакви сериозни положения. Проблемите за домакините нараснаха, когато в 81-ата минута Едерсон бе изгонен с два жълти картона в една и съща ситуация. Халфът на Аталанта изрита топката в корнер, след като удържа натиска в гръб на Тюрам. Бразилецът бе недоволен, че не е отсъдено нарушение и прати показа това на съдията Маса, който му вдигна жълт картон. Едерсон се разгневи още повече и изръкопляска в лицето на рефера, който му показа втори жълт картон, а след това и червен.

С човек повече на игрището Интер вкара втори гол. Барела изведе отдясно Лаутаро Мартинес, който с мощен шут по диагонала не остави шансове на вратаря. Това е седмия гол на Лаутаро срещу Аталанта, откакто играе в Серия А. В същия период няма друг играч с повече попадения срещу Ла Дея. Нервите на треньора на Аталанта Гасперини не издържаха и той също бе изгонен от рефера.

В добавеното време и Интер остана с 10 души. Алесандро Бастони, който вече имаше жълт картон събори Даниел Малдини и съдията го прати под душовете с червен картон. Интер обаче запази аванса си и взе безценни три точки.