Интер спечели инфарктна победа с 1:0 като гост на Йънг Бойс в трети кръг от Шампионската лита. Нерадзурите изпуснаха дузпа в Швейцария, но влезлият от пейката Маркюс Тюрам донесе успеха в третата минута на продължението. Благодарение на успеха Интер има 7 точки от 3 мача и все още не е допуснал гол във вратата си. Йънг Бойс пък е с три загуби и няма отбелязан гол до момента.

Това беше чудесна възможност за Интер да продължи отличния път, който започна в Шампионската лига: след убедителното равенство на "Етихад" в Манчестър срещу Сити, отборът на Индзаги се справи с Цървена звезда на "Сан Сиро", печелейки с 4:0.  В Швейцария хората на Индзаги искаха да увеличат актива си на 7 точки, но трябваше да се справят с Йънг Бойс и изкуствения терен.

Домакините търсеха първите си точки и първия си гол в Шампионската лига за сезона. До сега те загубиха два пъти – с 0:3 от Астън Вила и 0:5 от

Треньорът на Интер направи редица промени. В атака почивка получиха Лаутаро Мартинес и Маркюс Тюрам. Титуляри бяха Арнаутович и Тареми. Карлос Аугусто, Дъмфрис, Бисек и Де Фрай бяха титуяри при седем промени, които Индзаги направи в сравнение с мача с Рома през уикенда.

Първото полувреме премина без особени емоции. Около 25-ата минута домакините имаха две добри ситуации. Удар на Виргиниус с глава бе избит от Павар, а Лакоми също стреля с глава, но право в Зомер. Единственият шанс на Интер бе след пас на Тареми с пета за Бисек, който обаче не успя да преодолее вратаря Фон Балмоос. Интер завърши първата част с 1 точен удар, а швейцарците – с два.

Второто полувреме започна с дузпа за Интер. Хадям събори Дъмфрис в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Марко Арнаутович изпълни наказателният удар, но вратаря Фон Балмоос позна ъгъла и спаси.

В 60-ата минута Йънг Бойс бе близо да вкара първия си гол в турнира за сезона. Шут на Монтейро разтърси гредата зад Зомер.

Симоне Индзаги пусна в игра Лаутаро Мартинес, Федерико Димарко и Маркюс Тюрам. И това даде резултат в добавеното време. Изглеждаше, че мача ще завърши 0:0, когато Димарко направи двойно подаване с Лаутаро на левия фланг и центрира. Тюрам изпревари защитник и засече в близкия ъгъл – 0:1.

ЙЪНГ БОЙС – ИНТЕР 0:1

0:1 Тюрам 90+3

ЙЪНГ БОЙС: Фон Балмоос, Блум (86 Атекаме) , Лаупер, Бенито, Хадям, Виргиниус (59 Коули), Угринич, Лакоми (77 Елиа), Монтейро, Имери (59 Малес) , Ганвула (86 Итен)

ИНТЕР: Зомер, Павар (77 Бастони) , Де Фрай, Бисек, Дъмфрис, Барела, Мхитарян (61 Желински), Фратези, Аугусто (54 Димарко), Тареми (76 Тюрам), Арнаутович (61 Лаутаро Мартинес)