Новото попълнение на Интер Мехди Тареми не спира да бележи. Иранецът вече има 5 гола в първите си 3 контроли за нерадзурите. Той вкара от дузпа и добави още едно попадение при успеха с 3:0 над Лас Палмас в контрола, играна на стадион "Дино Мануци" в Чезена.

Тареми, пристигнал като свободен агент от Порто, се разписа два пъти в първата контрола с Лугано, а после вкара и срещу Перголетезе. Днес той бодна две попадения през първото полувреме. Вкара от дузпа в 11-ата минута след нарушение срещу Кристиян Аслани. Последва отменен гол на Мхитарян заради засада, но в 37-ата минута резултата стана 2:0. Мхитарян направи добра комбинация с Фонтанароса и изведе Тареми, който реализира.

През второто полувреме имаше греда на Лас Палмас и сериозен пропуск на Мхитарян. Преди да дойде короната на мача. Федерико Димарко бе изведен сам през центъра и с прехвърлящ удар от около 30 метра прати топката над вратаря и в мрежата за крайното 3:0.