Торино победи с 1:0 Интер и постигна първи успех над „нерадзурите“ от 1994 година насам. Интер загуби само два пъти в последните 23 мача срещу „биковете“ във всички турнири, но късметът днес на „Олимпико“ не бе на страната на гостите.

Адел Ляич вкара единственото попадение в 36-та минута на срещата, а Иван Перишич удари два пъти гредите зад вратаря на домакините Салваторе Сиригу. Така Интер пропусна невероятна възможност да измести Рома от третото място в Серия А.“ Нерадзурите“ са четвърти с 59 точки, само на една зад столичани. Торино остава на 10-та позиция с 45 точки, вече само на три зад Аталанта и Сампдория.

Интер започна добре срещата и в началните минути имаше няколко добри положения за гол. Особено активен по лявото крило бе Иван Перишич, който няколко пъти внесе сериозно напрежение пред Салваторе Сиригу. Вратарят на Торино се намеси прекрасно още в 13-та минута, когато отрази опасен удар на Мауро Икарди под гредата.

Малко след това Сиригу спаси и шут на Кандрева, а в 20-та минута Перишич надскочи Емилиано Морети след центриране от ъглов удар и засече топката с глава, но тя отскочи от горната греда и излезе.

Домакините отговориха с пропуск на Андреа Белоти, но все пак вкараха гол в 36-та минута. Белоти напредна с топката и ръкомахаше на съотборник къде да отиде, в същия момент Перишич чукна топката, но се получи прекрасно извеждащо подаване в коридор към Лоренцо Де Силвестри. Той центрира към далечната греда, където Адем Ляич с лекота реализира за 1:0. До края на първата част Икарди пропусна да изравни, а гол на Яго Фалке за Торино бе отменен заради засада.

„Нерадзурите“ опитваха да контролират нещата и през второто полувреме, но погледнаха още по-смело към противниковата врата, което отвори много пространства в защитата им. В 55-та минута Ляич бе близо до второто си попадение в срещата, след като стреля много добре под гредата, но Ханданович спаси. Малко след това сръбският национал отново пробва късмета си, но отново не успя да реализира.

Интер пък бе много близо до изравнителното попадение в 70-та минута. Иван Перишич стреля по диагонала от, но топката отново срещна гредата – този път страничната. В игра се появиха Карамо и Рафиня, които раздвижиха играта на „нерадзурите“, но и те не успяха да помогнат за превъзмогването на гола пасив.

Торино – Интер 1:0

1:0 Адел Ляич 36‘

Торино: Сиригу, Н‘Кулу, Бурдисо, Морети, Де Силвестри, Базели (80 – Африе), Оби (88 – Валдифиори), Ансалди, Ляич, Фалке (73 – Едера), Белоти

Интер: Ханданович, Кансело, Шкриниар, Миранда, Д‘Амброзио (87 – Ранокиа), Галярдини, Брозович, Кандрева (59 – Рафиня), Валеро (68 – Карамо), Перишич, Икарди

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/qmsj1vEs6gs" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>