Тотнъм се подигра с Интер в контролна среща, играна в Осло. „Шпорите“ хвърлиха як бой на италианците за победата с 6:1 на стадион „Улеваал“.

Момчетата на Маурицио Почетино изиграха перфектен мач, като голмайсторът на тима Хари Кейн показа добра форма преди началото на сезона и се отчете с два гола. Нападателят откри сметката си от дузпа само 5 минути след началото на двубоя, но Иван Перишич изравни за Интер в 20-та.

Добрите изяви на „нерадзурите“ приключиха някъде тук, защото след това англичаните изнесоха истинска футболна лекция на противника си. Ерик Ламела изведе Тотнъм напред в резултата още преди почивката след прекрасен гол. Аржентинецът стреля с левачката от 25 метра, а падащият му лист не остави шансове на Ханданович.

Деле Али вкара трети гол за Тотнъм в 52-та минута след хубаво двойно подаване с Кейн и още по-техничен фалцов удар по диагонала. След още 5 минути Хари Кейн покачи на 4:1, а в 65-та минута сред голмайсторите влезе и новото попадение на лондончани Винсент Янсе. Шанън Харисон сложи точка на спора в 77-та минута след удар на празна врата.

Тотнъм – Интер 6:1

1:0 Хари Кейн 5‘-д

1:1 Иван Перишич 23‘

2:1 Ерик Ламела 29‘

3:1 Деле Али 51‘

4:1 Хари Кейн 56‘

5:1 Винсент Янсен 64‘

6:1 Шейон Харисън 76‘

Тотнъм: Ворм (46 – Лорис), Уолкър (46 – Трипиър), Алдервейрелд, Викерс, Роуз (46 – Дейвис), Дайър (85 – Еймъс), Мейсън (46 – Уинкс), Ламела (81 – Едуърдс), Али (76 – Харисън), Ериксен (46 – Янсен), Кейн (62 – Керъл)

Интер: Ханданович, Ансалди (59 – Еркин), Миранда (75 – Ранокия), Мурийо (75 – Яо), Д‘Амброзио, Брозович (59 – Мело), Кондогбия, Биабиани, Банега (59 – Йоветич), Перишич (59 – Нагатомо), Икарди (75 – Беса)