Отборът на Интер записа равенство 1:1 срещу аржентинския Естудиантес в приятелска среща, която се игра в Ню Джърси.

Срещата на „Ред Бул Арена“  започна много добре за италианците, като още в 5-та минута те поведоха след гол на японския национал Юто Нагатомо

Асистенцията за попадението бе дело на Родриго Паласио, който водеше атаката на „нерадзурите“ в срещата.

Toй намери азиатеца с ювелирен пас зад защитата и за японеца не остана нищо друго освен от близка дистанция да оползотвори шанса си.

Две минути преди почивката аржентинският отбор успя да изравни чрез Леандро Десабато, след като засече с глава прекрасно центриране от фаул

След почивката и двамата треньори направиха редица смени, които не донесоха ново попадение в срещата и равенството се запази до последния съдийски сигнал.

В следващата си контрола Интер се връща към Интернешънъл Чемпиънс Къп, където на 30-ти юли ще мери сили с Байерн Мюнхен.

ИНТЕР - ЕСТУДИАНТЕС 1:1
1:0 Нагатомо 5
1:1 Десабато 43