Интер и Сасуоло изиграха феноменален мач от 19-ия кръг на Серия "А", който гостите изненадващо спечелиха с 1:0.

Срещата на "Джузепе Меаца" беше изпълнена с куп 100%-ви голови положения и за двата отбора, но вратарите Самир Ханданович и Андреа Консили бяха над всички. В 94-ата минута обаче Доменико Берарди от дузпа донесе 3-те точки за гостите. В средата на второто полувреме пък Родриго Паласио не успя да вкара, след като Мауро Икарди вече беше преодолял стража на гостите.

Така миланци могат да изгубят 1-то си място, ако от 16:00 часа Наполи победи като гост Фрозиноне. Ювентус пък може да изравни по точки възпитаниците на Роберто Манчини при успех довечера над Сампдория. От своя страна Сасуоло затвърди прозвището си "приятната изненада на сезона" и вече е на 6-то място с 31 т.

Интер можеше да поведе още в 4-ата минута, но Мауро Икарди направи непростим пропуск. Гари Медел изведе с дълъг пас аржентинеца сам срещу вратаря отдясно, той напредна и стреля в далечния ъгъл, но топката мина покрай целта.

Домакините продължиха с натиска си и секунди след това Адем Ляич също изпусна да разстреля Сасуоло отблизо, а после Иван Перишич пробва атрактивен удар със задна ножица от точката за дузпата, който излезе в аут.

В 13-ата минута Сасуоло спечели фаул на около 25 м от Самир Ханданович. Зад топката застанаха Доменико Берарди и Никола Сансоне, като вторият шутира мощно, но словенският национал се разтегна и със сетни сили изби.

В следващите минути гостите продължиха да създават опасности и спечелиха ново нарушение, този път отдясно. Сансоне отново застана зад топката, но Ханданович пак беше на мястото си.

Мачът продължи да бъде двуостър и след почти 20 минути игра "нерадзурите" организираха добра атака по фланга, при която топката беше качена на главата на непокрития Ляич. От границата на вратарското поле обаче той я прати над напречната греда.

В ответната атака Берарди засече кълбото точно пред Ханданович, който обаче отново се намеси геройски и спаси сигурен гол. В 25-ата Жоао Миранда спъна Берарди на ъгъла на наказателното поле и Сансоне прати кълбото точно под гредата, но за трети пореден път Ханданович отчая нападателя с отлична намеса.

10 минути по-късно Сасуоло спечели нов фаул, този път фронтално срещу вратата. Този път зад топката застана Берарди, който стреля с всичка сила, но покрай вратата. 2 минути преди края на полувремето Ляич отправи великолепен фалцов удар от пеналта и Андреа Консили успя да избие с върха на пръстите си.

След почивката головите положения бяха значително по-малко, като в началото Интер се опита да наложи натиск, но не стигаше до удари към Консили. След почти час игра Ляич шутира мощно в далечния ъгъл, но вратарят на гостите плонжира и спаси. Сасуоло отговори с опасен изстрел на Фалчинели и Ханданович изби в корнер.

В 67-ата минута миланци спечелиха фаул точно на границата на пеналта. Ляич изпълни нарушението, но ударът му се отби право в стената. Атаката на Интер продължи, получи се меле и Брозович засече от точката за дузпата, но не намери целта.

В 75-ата минута Икарди върна към връхлитащия Жофри Кондогбия, който веднага шутира по земя, но Консили спаси. Секунди след това "синьо-черните" направиха нов фрапантен пропуск. Ляич получи точно пред вратарското поле и прати топката в долния десен ъгъл, но тя отново излезе в аут.

4 минути по-късно Интер направи по-трудното и не вкара. Икарди подаде на резервата Родриго Паласио на опразнената врата и той насочи кълбото към долния ляв ъгъл. Двама футболисти на Сасуоло обаче се метнаха и в последния момент изчистиха, а Манчини гледаше невярващо.

Гостите можеха да поведат малко след това, когато Паоло Канаваро засече подаване от фаул, но Ханданович пак спаси. В 84-ата минута Ляич за пореден път пробва късмета си с далечен изстрел под гредата. Консили обаче за пореден път го отчая с намесата си.

Секунди след това Манчини хвърли всичко в атака, заменяйки Кондогбия със Стеван Йоветич. Следващият шанс се откри именно пред черногорския национал, но стражът на "белите" пак се намеси решаващо.

Така се стигна до 94-ата минута, когато Миранда направи дузпа. Зад топката застана Берарди, стреля в долния ъгъл, Ханданович хвана посоката, но не и топката и Сасуоло спечели с 1:0.

Интер – Сасуоло 0:1

Голмайстор:

0:1 Берарди (94-д)

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Миранда, Мурийо, Нагатомо, Брозович, Медел (90-Гуарин), Кондогбия (86-Йоветич), Перишич (64-Паласио), Ляич, Икарди
Треньор: Р. Манчини:

Сасуоло: Консили, Връшалко, Канаваро, Ачерби, Пелузо, Мисироле, Манянели, Дънкан (83-Биондини), Фалчинели (72-Дефрел), Сансоне (81-Флоро Флорес), Берарди
Треньор: Е. Ди Франческо

Милано, ст.: "Джузепе Меаца"
Съдия: Даниеле Довери
Жълти картони: Мурийо, Миранда (Интер); Канаваро, Манянели (Сасуоло)

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-video" data-allowfullscreen="1" data-href="https://www.facebook.com/SuperflyVideo/videos/499624226907273/"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/SuperflyVideo/videos/499624226907273/"><a href="https://www.facebook.com/SuperflyVideo/videos/499624226907273/"></a><p>Inter Sassuolo 0 - 1 Christian Recalcati</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/SuperflyVideo/">Superfly Videomaker</a> в 10 януари 2016 г.</blockquote></div></div>