Милан спечели за първи път в Серия А от повече от месец насам. Росонерите надвиха Фиорентина 1:0 у дома в мач от 13-и кръг и се доближиха на три точки зад втория Ювентус. Този успех сложи край на серията от четири кръга без успех.

Единственият гол в мача вкара Тео Ернандес от дузпа в добавеното време на първата част. Защитникът сам спечели наказателния удар, след като се измъкна зад защитата и бе съборен от Фабиано Паризи.

През второто полувреме Милан напълно се окопа и въобще не атакуваше. Фиорентина натисна и имаше огромно предимство, но направи непростими пропуски. Виолетовите отправиха 20 удара, но само 4 от тях бяха точни. Вратарят на Милан Майк Менян също направи отлични спасявания, включително едно в 95-ата минута с глава от упор срещу Мандрагора.

За Милан в игра в 82-ата минута се появи младока Франческо Камарда. Със своите 15 г. 8 месеца и 16 дни той счупи рекорда за най-млад играч в историята на Серия А.