Импулсът в Милан след треньорската смяна на Синиша Михайлович изтрая само един мач. След победата над Сампдория 1:0 в дебюта на новия наставник Кристиан Броки "росонерите" оцапаха пейзажа с издънка срещу опашкаря Карпи на своя "Сан Сиро".

Милан не успя да победи навака в Серия А, завършвайки 0:0. Въпреки пълно превъзходство тимът на Броки не успя да пробие бетона на Карпи, а накрая можеше и да загуби, но страхотна намеса на младия вратар Донарума запази нулевото равенство. След края на мача "росонерите" заслужено отнесоха мощни освирквания от своите тифози.

Напълно според очакванията фаворитът Милан доминираше изцяло на терена, докато Карпи се бранеше и дебнеше на контри. "Росонерите" обаче бяха доста беззъби в атака и не успяваха да пробият сгъстената защита на гостите. Опитите на Бака, Балотели и Бонавентура да разпечатат вратата на съперника с далечни удари се оказаха провал.

Към средата на полувремето Милан имаше убийствено предимство във владеенето на топката - 81% срещу 19%, но въпреки това не можеше да създаде чисто голово положение. В самия край на първата част централния защитник на "росонерите" Алекс също не намери целта след удар с глава.

В началото на второто полувреме гостите създадоха първата си по-опасна атака, завършила с удар на Крими, който обаче мина покрай дясната греда на Донарума. Милан продължи да владее повече топката, но вече пред наказателното поле на съперника изпитваше затруднения.

Влезлият като резерва Лазаня пък отправи първия точен удар за Карпи в мача, при който Донарума сигурно улови топката. В 65-ата минута гол на резервата Маури за Милан справедливо не бе зачетен заради засада. Малко по-късно отново Маури се оказа на върха на атаката и стреля с глава, но топката профуча до страничната греда.

В 84-ата минута "росонерите" претендираха за дузпа, след като защитник на Карпи блокира с ръка в наказателното ниско центриране на Поли, но съдията Марко Гуйда отсъди корнер.

В края на мача Алекс пропусна златен шанс да вкара избита топка от Белец, макар че страничният рефер проспя явна засада на бразилския защитник. В последната минута Донарума с невероятна намеса при диагонален удар на Крими спаси Милан от срамна загуба.

Милан - Карпи 0:0

Милан: Донарума, Абате, Романьоли, Алекс, Антонели, Поли (87 - Локатели), Монтоливо, Бонавентура, Боатенг (62 - Маури), Балотели, Бака (70 - Бака)

Карпи: Белец, Дзакардо, Романьоли, Саугер, Сабели (79 - Паскути), Летициа, Кофи, Де Гузман (54 - Лазаня), Крими, Мартиньо (90 - Мартиньо), Мбакогу

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TioUKilYlSI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>