Карпи и Милан завършиха 0:0 в последния мач от 15-тия кръг на Серия А. “Росонерите” имаха превъзходство през по-голямото време на срещата, но така и не успяха да пробият защитата на новака. Нещо повече - Карпи също можеше да изкопчи трите точки, но Марко Бориело и останалите в атака пропуснаха няколко изгодни положения.

Така след равностойна среща двата отбора си взеха по една точка. Милан се смъкна до 8-то място с актив от 24 точки, колкото има и седмият Аталанта, докато Карпи остава в зоната на изпадащите - 19-то място с 10 точки.

Двубоят започна с няколко изгодни ситуации за Карпи. В 11-та минута опитният нападател на домакините Марко Бориело стреля от воле с левия крак, но встрани от гредата. След още две минути вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума направи фантастично спасяване след удар от 25 метра.

Постепенно Милан погледна по-сериозно пред вратата на Карпи, но Алесио Черчи не успя да си спре добре топката в една ситуация, а малко след това си я пусна дълго и позволи на вратаря на домакините да я хване. Много активен за “росонерите” отново бе М’Байе Нианг, който преди седмица вкара два гола на Сампдория.

Французинът бе близо до гол в 35-та минута, когато стреля много мощно от границата на наказателното поле, но вратарят на Карпи изби в ъглов удар.

Новакът в Серия А имаше още една изгодна възможност да поведе, когато в 41-та минута Бориело проби през центъра на защитата на Милан, но Донарума и Алекс дружно успяха да избият топката. Нападателят обаче поиска дузпа, която не получи

Преди края на първата част се откри още една добра възможност за Милан, когато трима играчи на “росонерите” изскочиха срещу двама защитници при бърза контраатака. Нианг обаче подаде на Черчи, който бе в засада и така опасността премина.

Играта през втората част отново бе равностойна, като чак в края Милан имаше своите шансове за гол. В 84-та минута Белец спаси силен удар на Алекс с глава. Последва невероятно разбъркване в полето на Карпи, след което домакините все пак оцеляха.

Карпи - Милан 0:0

Карпи: Белец, Летициа, Гаглиоло, Романьоли, Дзакардо, Мартино (53 - Ди Гаудио), Лоло, Кофие, Пасчиути, Ласаня (72 - Уче), Бориело (88 - Габриел)

Милан: Донарума, Абате, Алекс, Романьоли, Де Шилио, Черчи (69 - Луис Адриано), Куцка, Монтоливо, Бонавентура, Бака, Нианг