Представяме ви интересни факти от шампионатните сблъсъци между Лудогорец и ЦСКА на „Хювефарма Арена“ в Разград:

* За Лудогорец са отсъдени 3 дузпи, които са реализирани от: П. Сотириу, К. Десподов и Кв. Дуа

* ЦСКА нито веднъж не е получавал дузпа в своя полза срещу Лудогорец в Разград. Вече 20 шампионатни мача и 13 сезона не се е намерил съдия, който да има смелост да покаже бялата точка за червените в дома на орлите. А подобни поводи е имало доста пъти. Същото се отнася и за 3-те двубоя между двата тима в Разград в турнира за купата на България.

* Равносметката от последните 10 срещи на стадион „Хювефарма Арена” е 7 победи за Лудогорец и 3 равенства

* Най-често регистрираният  резултат е: 1:0 – 5 пъти (5 за Лудогорец)

* Една среща се игра без публика през 2021 година заради КОВИД 19 и завърши с победа на домакините с 1:0

* Най-много голове за Лудогорец са реализирали: 3 – Марселиньо, 2: К. Моци, В. Мисиджан, Як. Швиерчок, Вандерсон, Б. Текпетей, Дом. Янков, М. Тисера, Иг. Тиаго, К. Десподов и Кв. Дуа

. За ЦСКА деветте гола са реализирани от: Ф. Каранга (3), Г. Кулма, К. Меркадо, К. Десподов, Р. Пинто, Ам. Юга, Т. Хайнц и М. Гарсес

* Голове и за двата отбора е отбелязал К. Десподов

* 20 чужденци са реализирали за Лудогорец – Марселиньо, К. Моци, Р. Безяк, Й. Луму, В. Мисиджан, Юн. Хамза, Ал. Барт, Вандерсон, Ж. Кишада, Г. Кампаняро, Як. Швиерчок, Кл. Кешерю, П. Сотириу, М. Чибота, Б. Текпетей, М. Тисера, Иг. Тиаго, Як. Пьотровски, Р. Крус и Кв. Дуа

За ЦСКА са вкарали седем чужденци: Г. Кулма, Ф. Каранга, К. Меркадо, Р. Пинто, Ам. Юга, Т. Хайнц и М. Гарсес

* Автор на най-бързия гол (във 2-ата минута) е Кв. Дуа от Лудогорец  на 11 май 2024 година при победата на орлите с 3:1

* В последната минута са отбелязани 3 гола от Ж. Кишада и М. Чибота (Лудогорец) и Г. Кулма (ЦСКА)

* Автор на единствения автогол е С. Санянг от ЦСКА

* Ф. Каранга отбеляза гол № 4000 за ЦСКА в А група в 63-ата минута при равенството 1:1 на 20 май 2017 година