ЦСКА победи с 3:0 Черноморец (Балчик) като гост в мач от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Данило Асприля вкара дебютните си попадения за „армейците“, а Джонатан Линдсет оформи класиката малко преди края на срещата.

Футболистите на Нестор Ел Маестро стигнаха до 1/8-финалите без да си дават много зор, като действаха изключително ефективно. Гостите започнаха с летящ старт двубоя и откриха резултата още в 3-ата минута. Даниел Георгиев върна топката назад, а неразбирателство между Георги Радев и вратаря Илиев позволи на Асприля с шпагат да прати топката в мрежата. В 24-ата минута „червените“ бяха много близо до втори гол.

Иван Турицов центрира към Асприля, който стреля с глава, но вратарят Димитър Илиев спаси. ЦСКА нанесе втори удар в 42-ата минута. Амос Юга подаде пас към Асприля на границата на наказателното поле. Колумбиецът пое топката, а Георги Радев отново действаше колебливо. Това позволи на нападателят да прониже мрежата на домакините за втори път.

Столичани продължиха да диктуват събитията на терена и след почивката, но не успяха да затруднят сериозни вратата на домакините. В 54-ата минута Фонкеу за малко не си вкара ефектен автогол, но Илиев успя да се върне и с неимоверни усилия изби насочелита се под напречната греда топка в корнер.

Малко след това втородивизионният отбор стигна до първото си по-добре положение в мача. Топката беше ниско центрирана в пеналта, където Джонатан Нсонде я засече, но Димитър Евтимов спаси.

В 82-ата минута Черноморец можеше да стигне до гол по куриозен начин. Евтимов изрита топката в тялото на Нсонде, но за негов късмет тя излезе в аут на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 89-ата минута Линдсет вкара трети гол във вратата след заучено положение. Вион центрира от пряк свободен удар на близката греда, където норвежецът изпревари протовников защитник и спокойно реализира.

Черноморец Балчик - ЦСКА  0:3

Голмайстори: 0:1 Асприля (3), 0:2 Асприля (0:2), 0:3 Линдсет (89)

Черноморец Балчик: Димитър Илиев, Даниел Георгиев, Наско Янков, Георги Радев, Мирослав Начев, Иван Томов, Павел Георгиев, Нджомганг Фонкеу,  Касиано Бузон, Данаил Димов, Джонатан Нсонде

ЦСКА: Димитър Евтимов, Сайней Санянг, Иван Турицов, Енес Махмутович, Браян Кордоба, Амос Юга, Тобиас Хайнц, Емануел Шакич, Станисалв Шопов.  Данило Асприлия, Дюкенс Назон