Ботев (Пловдив) победи с 2:1 ЦСКА-София в мач от 32-ия кръг на Първа лига и направи Лудогорец шампион на България за седми пореден път.

Преди началото на двубоя привържениците на домакините хвърлиха стотици карамфили към терена. Така те символично погребаха българския футбол.

Действията им бяха в знак на протест на съдийството на Станислав Ставров в полуфиналния мач реванш на Ботев със Славия в София.

Домакините започнаха по-активно и в 3-ата и 5-ата минути нападателят Жоао Пауло излезе на удобни позиции, но пропусна. В 8-ата минута Тодор Неделев стреля, но вратарят на "армейците" Витаутас Черниаускас хвана топката.

Постепенно гостите се окопитиха и в 12-ата минута след тяхна опасна атака Кирил Десподов падна в наказателното поле на "жълто-черните" след сблъсък с Филип Филипов, но съдията Драгомир Драганов прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Играта продължи с атака към двете врати. В 25-ата минута Стивън Петков стреля, но стражът на ЦСКА запази вратата си. Две минути по-късно Николай Бодуров отправи опасен удар с глава, но Йордан Минев изчисти топката пред голлинията. "Канарчетата" поведоха в 32-ата минута. Тогава Николай Бодуров сбърка, Жоао Пауло овладя топката и се разписа за 1:0.

"Червените" можеха да изравнят в 39-ата минута, след като Едвин Джеси проби опасно, пусна топката успоредно на на голлинията на съперника, но Хеан Бланко се размина с нея. Секунди преди почивката Жоао Пауло стреля опасно, но Витаутас Черниаускас изби коженото кълбо.
Гостите започнаха по-активно второто полувреме и бързо изравниха. В 48-ата минута Тиаго Родригес центрира от фаул и Хеан Бланко се разписа с глава за 1:1.

Три минути по-късно Кирил Десподов подаде към Николай Бодуров, който отправи удар с глава, но Даниел Кайзер спаси.

"Жълто-черните" реагираха и в 55-ата минута след центриране на Йордан минев Стивън Петков с удар от въздуха покачи на 2:1. В 77-ата минута Жоао Пауло бе на път да реши изхода на двубоя, когато след индивидуален пробив излезе сам срещу стража на гостите, но пропусна.

В 84-ата минута Александър Георгиев от "армейците" стреля, но Даниел Кайзер спаси. В първата минута на даденото от съдията триминутно продължение Даниел Кайзер отрази удар на Роланд Алберг. Секунди преди последния съдийски сигнал Йордан Минев получи червен картон след като спря топката с ръка на голлинията. Съдията отсъди дузпа в полза на ЦСКА-София. Хуан Бланко застана зад топката, стреля, но Даниел Кайзер спаси удара от бялата точка.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 2:1

1:0 Жоао Пауло 31
1:1 Хеан Бланко 48
2:1 Стивън Петков 55

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 18. Терзиев, 3. Пиргов, 23. Минев, 10. Юсеин, 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Диого, 37. Жоао Пауло, 20. Петков

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Бланко, 8. Джеси, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго