Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев заяви, че на секундата ще подкрепи евентуалното участие на ЦСКА в проекта за Висшата лига. Това обаче, ще стане при условие, че се изпълнят критерии за подобряването на инфраструктурите на стадионите у нас.

"Имам много желания, но за съжаление нещата не зависят от това. Изразът "Висша лига" е едно условно понятие, което се наби в медийното пространство. Висша лига, та Висша лига... Тя може да се казва Суперлига или БГ Лига, както е Ла Лига в Испания. Говорим за един формат, в който да се намери вариант не само да се върнат големите имена – ЦСКА, Литекс, Локомотив София, но и да се създават някакви по-добри условия и за футболистите на терена, и за публиката. Вие очаквате, че стадионите ще са пълни, но няма да са пълни, защото нормален човек няма да пусне детето си и няма да иде на стадионите при тези условия", заяви Домусчиев при представянето на нови спонсор на Лудогрец Spetema caffe.

Бизнесменът посочи и конкретните стъпки, които трябва да се извървят, за да се създаде ново първенство, в което да участват всички най-добри отбори.

"Първо БФС трябва да спази всички закони и правила, да измисли юридически как първенството да стане факт, за да могат да бъдат поканени въпросните тимове, които са във "Б", "В" и окръжните групи. Аз ще гласувам моментално "за", ако има подобна възможност. Трябва трябва да стане в най-кратки срокове, защото времето е ценно. Налага се да се предложи работещ вариант и да се гласува. Най-лесно е да си говорим с имена и с марки. Всеки, който кандидатства, трябва да дойде и да каже: "Аз съм това юридическо лице, мен са ме припознали феновете, имам стадион, тренировъчни игрища, осветление, терени и т.н.". Никой не трябва да чака да го поканят. Трябва да настоява, да пита, да ходи на срещи в БФС и да заяви: "Готов съм". Досега не съм видял някой да е показал готовност. Лично аз никога не съм чакал да ме поканят", добави Домусчиев.

Той каза още, че Висша лига не може да се създаде и без финансова помощ от страна на държавата. Тя трябва да бъде за ремонтиране на базите на клубовете.

"Без участието на държавата, реализирането на този проект няма да стане. Там вече е ролята на министъра на спорта. Най-лесно е да се дават идеи, въпросът е кой ще даде пари. Дали правителството ще направи един фонд, който всяка година да се обновява – дали ще са 20 или 30 млн. И всеки клуб, който има нужда от пари за терен, осветление, дренаж, да може да кандидатстват Примерно, Монтана – има нужда от 1,1 млн. лева за терен и дренаж, за осветление за около за 600 00 лв. Подава документи, подават проекта, клубът е одобрен и го печели. Във всеки бизнес, за да вземеш, трябва да дадеш. Лудогорец е внесъл в последните 5 години 15 млн. лева данъци, ДДС, осигуровки. Община Разград помогна с 4 млн. лева за изграждане на една трибуна, но 1 млн. остана ДДС. Това обаче не беше по линия на спортното министерство, а за развитие на общините", добави Домусчиев.